Pamukkale'de hafta sonu yoğunluğu!

Denizli'de termal suları ve tarihi zenginliğiyle her mevsim ziyaretçi çeken ‘beyaz cennet’ Pamukkale'ye hafta sonunda yerli ve yabancı misafirler yoğun ilgi gösterdi.

Pamukkale'de hafta sonu yoğunluğu!

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale, şifalı termal suyu, bu suyun oluşturduğu eşsiz güzellikteki travertenleri ve çevresindeki antik kentleriyle her mevsim turistleri ağırlıyor. Antik Havuz’da termal suya giren misafirler, travertenler üzerinde sıcak suda yürüyüş yaptı, cep telefonlarıyla fotoğraf ve video çekerek bu anları ölümsüzleştirdi. İlkbaharla renk cümbüşü yaşanan ve çiçeklerle bezenen antik kentte ise yerli ve yabancı ziyaretçiler, doğanın tadını çıkararak keyifli vakit geçirdi.

“TEKRAR GELİP, BİR HAFTA KALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Kayseri'den gelen Hamiyet Kurban, “Pamukkale'ye ilk defa geliyorum. Çok güzel buralar. Çok sevdik, herkese tavsiye ederim. Görmeye değer bir yer” diye konuştu. Pamukkale’ye ikinci kez ziyaret ettiğini belirten İkbal Dumlu, “Çok güzel bir yer burası. Çok beğeniyorum. Herkesin görmesini tavsiye ederim” dedi. Ankara'dan ailesiyle Pamukkale'ye gelen Ahmet Yüce, "İlk defa geliyoruz. Ailecek Aydın'a gitmiştik, dönüşte buraya uğradık. Çok beğendik. Gelmişken daha fazla kalmak isterdik aslında. Termal suları görünce daha önce buralara gelmediğimize pişman olduk. 'Keşke buralarda biraz daha zaman geçirseydik.' diye ama olmadı. İnşallah nasip olursa tekrar gelip burada bir hafta kalmayı düşünüyoruz” ifadesini kullandı. Pamukkale'nin çok güzel olduğunu anlatan Çinli turist Hong Dan, “Burada termal havuza girdik, sıcak su çok harika” dedi.

“KONAKLAMA GÜN SAYILARINI ARTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Pamukkale'nin yılın her mevsimi ziyaretçi ağırladığını aktaran Denizli Turistik Otel ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, hafta sonları yerli ve yabancı misafir bakımından Pamukkale'de yoğunluk yaşandığını anlattı. Başkan Şen, “Bölgemizdeki termal kaynaklar her zaman çok tercih ediliyor. Termal sularda şifa bulmak için yurt içinden ve yurt dışından misafirlerimiz geliyor. Bölgemizde termal sağlık turizmiyle ilgili tesislerimiz var. Günübirlik turizmden çıkıp konaklama gün sayılarının artması için faaliyetler yürütüyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER