Pamukkale'de yılbaşı doluluk oranları yüzde 90'lara yaklaştı

Yılbaşına sayılı günler kala travertenleri ile dünyaca ünlü beyaz cennet Pamukkale’deki otellerde doluluk oranının yüzde 90’lara vardığı belirtildi. Yılbaşı tatilinin hafta içine denk gelmesinden dolayı otellere yerli turistlerden ziyade yabancı turistlerin ilgi gösterdiği öğrenildi.

Pamukkale'de yılbaşı doluluk oranları yüzde 90'lara yaklaştı

Türkiye’nin en önemli tarihi yerlerinin başında gelen Pamukkale’de yılbaşının yaklaşması ile geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda turistlerin ilgi odağı oldu. Denizli Turistik Otel ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, yılbaşı nedeniyle otellerin birçoğunda yılbaşı programlarının var olduğunu kaydetti. Pamukkale’deki otellerde doluluk oranının yüzde 90’lara vardığı belirten Başkan Şen, “Bölgemizde otellerimizin birçoğu yine yılbaşı programı yapıyor. Biz yerli ziyaretçilerimizi Pamukkale’ye bekliyoruz. Hem yılbaşı için hem de iyi bir tatil geçirmeleri için bölgemizde iyi anılar alabilmeleri için Pamukkale’ye, Denizli’ye beklemekteyiz” diye konuştu.

“LAVANTA BAHÇELERİ TURİZME KATKI SUNACAK”

Yerli ziyaretçi sayılarının artması için yapılan ‘Termal İyi Gelir’ projesi hakkında da bilgiler veren Başkan Şen, Pamukkale Bölgemizin yerli ziyaretçilerimizin daha fazla ziyaret edebilmeleri için yaklaşık 4 yıldır ‘Termal İyi Gelir’ projesinin yürütüldüğünü hatırlattı. Lavanta bahçelerinin özellikle fotoğraf meraklılarının ilgi odağı olacağına dikkat çeken Başkan Şen, şunları söyledi: “Pamukkale’ye yerli misafirlerin daha çok ziyaret etmesini sağlayan proje olarak ortaya çıktı. Bu yıl bu proje kapsamında Pamukkale Örenyeri’nin işletmecisi firmadan da rica ettik ve orada bir lavanta bahçesi şuanda ekildi. Biliyorsunuz son dönemlerde lavanta bahçeleri özellikle görsel olarak yerli misafirlerin çok büyük ilgisini çekiyor. Özellikle bu ekim alanının da antik şehir girişinde yapılmış olması, orada çekilecek olan resimleri çok daha anlamlı kılacak. Biz gelecek yıl özellikle yerli ve yabancı misafirlerimizin bu bölgede çok miktarda resim çektireceğini ve bölgemizin tanıtımına ciddi destek vermesini bekleyerek ziyaretçi sayılarının da bu lavanta bahçesinden dolayı ekstra arttıracağını da bekliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER