Pamukkale Gençlik Çalıştayı yapıldı

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından ‘Fikrin Harekete Dönüşsün’ sloganıyla Gençlik Çalıştayı düzenledi.

Pamukkale Gençlik Çalıştayı yapıldı

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, ‘Fikrin harekete dönüşsün’ sloganından hareketle ‘Pamukkalemizde neler yapabilir?’ sorusuna cevap bulabilmek adına Gençlik Çalıştayı düzenledi. Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) düzenlenen çalıştaya; Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Belediye Başkan Yardımcısı ve Pamukkale Kent Konseyi Başkanı Ayhan Soyfidan, Pamukkale Kent Konseyi üyeleri, Gençlik Meclisi üyeleri ile üniversite topluluk temsilcileri katıldı. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından ilk defa düzenlenen çalıştayda, Gençlik Meclisi’nin yol haritası belirlendi. Çalıştay, Katılımcı Gençlik Meclisi, Pamukkale ve Yaşam, Pamukkale Belediyesi’nin öğrenci projesi destekleri olmak üzere üç ana başlık düzenlendi. Çalıştay’da gençlere seslenen Belediye Başkanı Avni Örki, gençlerin katılımcı olduğu bu tür toplulukların önemli olduğunu ifade ederek, “Topluma entegrasyon olma, ait olduğumuz kitlelere yön verme, dezavantajlı gruplara yardımcı olma, kendi benliğimizi harekete geçirmek adına keyifli, genç arkadaşlarla bir araya gelerek düzenlenen bu tür etkinlikler önemli” dedi.

“HEDEFİMİZ; MEMLEKET SEVDASI ATEŞİNİN SÖNMESİNE İZİN VERMEMEKTİR”

Belediye olarak, gençleri her zaman desteklediklerini söyleyen Başkan Örki, “Hedefimiz sizlerle her zaman kol kola olmaktır. Sizlerin içinde yanan memleket sevdası ateşinin sönmesine izin vermemektir. El ele güzel günlere doğru, güçlü bir şekilde emin adımlarla koşturmaktır. Bu toplantılardan çıkacak sonuçlar kamuoyuyla paylaşılır ama ne olur peşini bırakmayalım. Burada elde etmiş olduğumuz projeleri hayata geçirmek için çaba sarf edelim. Köylerde yaşayan çocuklarımıza temas edelim, onlara kendi hayallerimizi aşılayalım, engelli kardeşlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza ulaşalım” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER