Pamukkale giriş ücreti kalkıyor! O gün Pamukkale ve Hierapolis’e ücretsiz girilecek…

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ kapsamında, Pamukkale Ören Yeri Antik Havuz önünde gerçekleştirilecek etkinlikler nedeniyle örenyerine girişler ücretsiz olacak. Peki Pamukkale giriş ücretleri ne kadar süreyle kalkacak? Pamukkale’ye ne zaman ücretsiz girilecek? Detaylar haberimizde…

Pamukkale giriş ücreti kalkıyor! O gün Pamukkale ve Hierapolis’e ücretsiz girilecek…

Denizli Valisi Hasan Karahan, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Vali Karahan, “Toplumda turizm konusunda farkındalığı artırmak, turizm bilincini geliştirmek, kültür ve turizm değerlerini tanıtmak, turizmi geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında ‘Turizm Haftası’ kutlanmaktadır. Bu yıl 43. yıl kutlamaları yapılacak olan ‘Turizm Haftası’ etkinlikleri kapsamında haftanın açılış programının, ülkemizin en önemli destinasyon merkezlerinden biri olan ve dünyada bir benzeri daha bulunmayan Antik Havuz’un daha geniş kitlelere tanıtılması amacıyla Pamukkale Örenyeri’nde yapılması planlanmıştır.

17 Nisan 2019 Çarşamba Günü Pamukkale Ören Yeri Antik Havuz önünde gerçekleştirilecek etkinliklere, halkımızın iştirakini sağlamak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığımızca 15.00 ile 18.00 saatleri arasında 3 saat süreyle halkımızın örenyerine girişlerinden ücret alınmayacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esat Erkin
Esat Erkin - 3 yıl Önce

Pamukkale giriş ücretine tepki,
Eskiden bedava olan giriş şimdi dahinw fiyatı görünce beie kişilik bir aile olarak tepkimden kapıdan geri döndüm,zaten oraya kadar masraf edip geliyoruz birde kapıda kazık,yazıklar olsun heryerde fırsatçılık.oraya verceğim parayla beş kişi tıka basa karnımı doyururum.

Nilgün çakmak
Nilgün çakmak - 3 yıl Önce

Ankara'dan geldik ailecek ve geri dönüyoruz. Kendi memleketimde kendi güzelliğimi görmek için dalga geçer gibi kişi başı 60 TL istiyorlar. Tabiki ücretli yap ama 10 değil 15 değil 60 TL nedir ya nedir. 360 TL ile geri dönmeyi tercih ettik. Size turistlerle mutluluklar.

Ramazan yilmaz
Ramazan yilmaz - 3 yıl Önce

Gaziantep den kalkıp geldik 5 kişilik ailemle ülkemin tarihini kazık yiyerek öğrenmek ağrıma gitti girmeden geri dönüyoruz ama yazıklar olsun ülke yöneticilerine herşeye olduğu gibi bundan da soygunculuk yapıyorlar temennim birileri az duyarlı olsun fiyatları 5 _10 TL ye çeksin tüm vatandaşlarım bu doğayı kültürümüzü görsün taşın yasasin

Hamza Çifçi başı
Hamza Çifçi başı - 1 yıl Önce

Yetkililere merhaba diyorum çanak kalede bu vatan için dedelerimiz şehit olmuş biz bu dedelerin torunu olarak fatih bir fiyatla Pamukkale’yi gezmeye zorlandık ama girmeden geri döndük hakımı helal etmiyorum Türk vatandaşı ücretsiz giriş yapılmalı Reyis lütven bu işe el ayın

SIRADAKİ HABER