Pamukkale İlçesi kış çiçekleriyle süsleniyor

Pamukkale Belediyesi, ilçeyi dört mevsim güzelleştirmek için yoğun çaba sarf ediyor. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış şartlarına dayanıklı çiçeklerin dikimine başladı. Çalışmalar sayesinde Pamukkale’nin tüm mahalleleri rengârenk olacak.

Pamukkale İlçesi kış çiçekleriyle süsleniyor

İlçe genelinde yeşil alan, refüj ve çocuk parklarının peyzaj çalışmalarını gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış çiçeklerinin ekimine başladı. Hercai menekşe, kasımpatı, yeşil bitki, lavanta, biberiye, gül, kekik gibi mevsimlik ve çok yıllık kış çiçeklerinin dikimi tüm mahallelerde başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Mustafa Alper Caddesi, Çamlık yürüyüş yolu, Akut Park, Kitap Kafe ve Kocaçukur çevresinde çalışmalarını tamamladı. Ekiplerin çiçek dikim çalışmaları hava şartlarının uygunluğuna göre tüm mahallelerde devam edecek.

“PAMUKKALE HER MEVSİM GÜZEL"

Hem ilçede yaşayanlar için hem de gelen ziyaretçilerin göz zevklerine hitap edebilmek için Pamukkale’yi baştan aşağı mevsimine uygun çiçeklerle süslediklerini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, lavanta, biberiye, gül ve kekik üretimini belediye olarak kendilerinin yaptığını belirtti. Başkan Örki, “Her mevsim ilçemizin güzelliğine güzellik katmak için peyzaj çalışmalarına özen gösteriyoruz. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, kışın soğuk havasına dayanıklı çiçek dikimine başladık. Kış aylarında ilçemizin canlılığını, güzelliğini korumak adına mevsimlik ve çok yıllık çiçeklerin dikimi parklarımız başta olmak üzere, uygun peyzaj sahalarımızda devam ediyor. Merkez mahallelerimizde başlayan çalışmalarımız, tüm mahallelerimize yansıyacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER