PAMUKKALE KENT KONSEYİ, TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ ÜYESİ OLDU

Pamukkale Belediyesi’nin geçen yılın Kasım ayında kurduğu Pamukkale Kent Konseyi, ülke genelindeki 88 üyesi bulunan Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ne üye oldu. Birliğin Denizli’den tek üyesinin Pamukkale Kent Konseyi olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale Kent Konseyi Denizli’yi ulusal alanda temsil etmeye başladı. Bu çok önemli bir adım” dedi.

PAMUKKALE KENT KONSEYİ, TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ ÜYESİ OLDU

Pamukkale Belediyesi kurumsallaşma adına önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Kanun gereği nüfusu 50 binin üzerinde olan kentlerde kurulması zorunlu olmasına rağmen birçok belediyede kent konseyi bulunmuyor. 29 Kasım 2017’de Pamukkale Kent Konseyi’ni kuran Pamukkale Belediyesi, bununla kalmayıp ardından Gençlik Meclisi’nin kurulmasını sağladı. Kuruluşunun ardından 4’üncü yılını geçiren Pamukkale Belediyesi, kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.  Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, bir ilçe belediyesi olan ilçenin ulusal ve uluslararası çapta temsil edilmesi için her türlü desteği veriyor.

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ’NE ÜYE OLUNDU
Pamukkale Kent Konseyi’nin yerel düzeyde demokratik katılımın ve uzlaşmacı kültürün yaygınlaşmasını sağlamak, hemşehrilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin gelişmesini sağlamak, gençlerin, kadınların ve engellilerin toplumsal yaşamdaki etkinliklerini arttırmaya ve yerel karar alma mekanizmalarında aktif rol almalarını sağlamaya yönelik çalışmaları desteklemek gibi görevleri bulunuyor. Türkiye’deki Kent konseylerinin çatı kuruluşu olan Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Pamukkale Kent Konseyi’ni üyeliğe kabul etti. Ülke genlinden 88 üyesi bulunan birlikte artık Pamukkale Kent Konseyi de yer alıyor. Denizli’deki tek üyesi Pamukkale Kent Konseyi olan birlik, ulusal ve uluslararası arenada faaliyet gösteriyor.

 “HER ZAMAN GENÇLERİN DESTEKÇİSİYİZ”
Pamukkale Kent Konseyi’nin önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Biz bir çok belediyenin kurmadığı Kent Konseyi’ni kurarak  halkı karar alma mekanizmasına dâhil ettik. Biz Kent Konseyi kuruldu desinler diye yapmadık. Kent Konseyi’nde halktan gelen konular gündem oluyor. Zaman zaman konsey üyeleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Biz her zaman gençlerin yanındayız. Gençlik Meclisi de bu yılın Mayıs ayında kuruldu. Bir sonraki adım ise Pamukkale Kent Konseyi’nin ulusal bazda adını duyurduğu Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ne üyelik oldu. Bu üyeliğin faydalarına kısa sürede alacağımızı umuyoruz. Biz ‘Pamukkale’ adını ulusal ve uluslararası arenada ne kadar çok duyurabilirsek o kadar iyi olur düşüncesindeyiz. Pamukkale Kent Konseyi’nin Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ne üyeliğinin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER