Pamukkale Kent Konseyi’nin Yeni Başkanı; Ayhan Soyfidan

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi, seçimli ikinci genel kurulunu gerçekleştirdi ve konseyin yeni başkanı Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan oldu.

Pamukkale Kent Konseyi’nin Yeni Başkanı; Ayhan Soyfidan

Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen Pamukkale Kent Konseyi seçimli ikinci genel kuruluna; Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile ilçedeki bulunan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, ilgili dernekler ve vakıfların temsilcilerinden oluşan delegeler katıldı. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kurulu, yoklama ile başlayıp, divan seçimi, çalışma yönergesinin görüşülmesi, onaylanması ile sürdü. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan geçmiş dönem Başkanı Adnan Kaya, yeni dönemin Pamukkale için hayırlı olmasını dileyerek, seçilecek yeni yönetime başarılar diledi.

“PAMUKKALE OLARAK BİZ ZİRVELERİ OYNUYORUZ”

Ortak akıl vurgusunun yapıldığı genel kurulda, kent konseyinin seçimli ikinci genel kurulunun yepyeni bir başlangıç olduğunu belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Bugün genel kurulda başlatacağımız çalışmalarla sadece Pamukkalemiz için değil Denizlimiz için birçok güzel hizmetlere ve ilklere imza atılmasını sağlayacağız. Pamukkale, dünyanın en önemli ilçelerinden bir tanesi. İçinde barındırmış olduğu özellikler ve güzellikler sayesinde dünyada sıralamalara girmiş bir ilçe. Genel kurulumuzla birlikte ortak akılla, belediye olarak bu ilçenin dünyaya sunmuş olduğu katkı seviyesinin artırılması için tüm gayretimizle çalışacağız. Birlikte düşünelim, o düşündüğümüzü birlikte ortaya koyalım, sonuçlarını da birlikte yaşayalım. Belediye meclisimizde alacağımız kararlara kent konseyinden gelen sesler yönlendirici olsun, ışık tutsun istiyoruz” diye konuştu.

YENİ DÖNEM KENT KONSEYİ BAŞKANI: AYHAN SOYFİDAN

Genel kurulda seçim, tek liste ile yapıldı ve açık oylama yöntemi ile seçim gerçekleştirildi. Oylama sonucunda tüm delegelerin oylarını alan Ayhan Soyfidan, Pamukkale Kent Konseyi Başkanı seçildi. “Bu bir ortak çalışma platformudur, bu bir ortak akıl platformudur” diyen Başkan Soyfidan, Başkan Örki’ye, belediye yönetimine ve genel kurul delegelerine teşekkür etti. Soyfidan, “Bu benim için çok anlamlı bir gündü. Yaklaşık 14 yıl önce kent konseylerinin kuruluş aşamasında, gençlik sivil toplum örgütünün temsilcisi olarak bu çalışmalara, çalıştaylara katılmıştım. Bir kentin yerel yöneticisi oldum ve kent konseyinde aktif çalışma fırsatı buldum. Kent konseyindeki aktif çalışmanın, kent konseyinin kuruluş amaçlarına uygun bir şekilde yapılacağından Pamukkale’deki yaşayan insanlarımızın hiçbir şüphesi olmasın. Biz kesinlikle yönetişim kavramının altını doldurarak ortak aklın ön planda olduğu, alınan kararlarda bütüncül bir yaklaşımla yapılması gereken işlerin derdindeyiz, hevesindeyiz. Allah mahcup etmesin. Bizim bu anlamda hayalimiz var. Hayalimizi de birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

PAMUKKALE KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLENDİ

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kurulunda delegelerin tamamının oylarıyla, Başkan Ayhan Soyfidan oldu. Asıl Yürütme Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu: Mimarlar Odası Denizli Şubesi Sekreteri Mehmet Dinçer, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel, Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Gülhan Saruhan, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Tuncer, Denizli Ticaret Borsası İdari ve Mali İşler Müdürü Uğur Tanrıverdi, Denizli Sanayi Odası Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu, DENTUROD Üyesi Mesut Yılmaz, Pamukkale Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürlüğü Şefika Üstek, Pamukkale Çalışma Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü Proje Uzmanı Gülter Betül Atabey, Denizli Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Sarı, Akköy Mahalle Muhtarı Ahmet Yılmaz, Yunus Emre Mahalle Muhtarı Selda Karan. Yedek Üyeler ise Mehmet Türkcan, Turgut Can, Veli Göymen, Seyfi Ersoy, Ahmet Hüsrev Caner, Fatma Yıldan seçildiler. Genel kurulda Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, geçen dönem Pamukkale Kent Konseyi Başkanı olan Adnan Kaya ve Yürütme Kurulu üyelerine plaket vererek teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER