Pamukkale kısıtlamada turistleri ağırladı

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Beyaz Cennet, sokağa çıkma kısıtlamalarında yalnızca yabancı turistleri ağırlıyor.

Pamukkale kısıtlamada turistleri ağırladı

Yurt genelinde artan vaka sayıları nedeniyle alınan tedbirler kapsamında hafta içi saat 21.00 ile 05.00 saatleri arasında hafta onu ise 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf olan yabancı turistler ise yurt genelindeki tarihi ve kültürel alanları ziyaret ediyor. Hafta sonu kısıtlamasının uygulandığı Denizli’de ise turistlerin uğrak noktası ise Pamukkale travertenleri oldu.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve ‘Beyaz Cennet’ olarak bilenen travertenler, yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor. Yabancı turistler, güzelliği ile görenleri cezbeden travertenlerin yanı sıra Antik Havuzu ve Hierapolis Antik Kenti’nde doyasıya geziyor. Kısıtlama günlerinde Pamukkale travertenlerinin tadını çıkartan turistler, Pamukkale’nin çok büyük bir yer olduğunu belirtti. Doğayla tarihin iç içe olduğunu ifade eden turistler, korona virüs salgınından sonra yeniden geleceklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER