Pamukkale, Kuveyt’te ‘Türkiye Fuarı’nda tanıtılacak!

Kuveyt’te 28-30 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olan ‘Türkiye Fuarı’nda, “Pamukkale Termal Otellere Kuveyt Dopingi” sağlayacağını açıklayan Sante Marketing Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Avcı, “Türkiye’de Termal Turizmi için gerçekçi bölgelerden biri Pamukkale ve Karahayıt’dır” dedi.

Pamukkale, Kuveyt’te ‘Türkiye Fuarı’nda tanıtılacak!

Sante Marketing Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Avcı, Kuveyt’te 28-30 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olan “Türkiye Fuarı’nda, “Pamukkale Termal Otellere Kuveyt Dopingi” sağlayacağını açıkladı.

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne açıklama yapan Sante Marketing Yönetim Kurulu Başkanı Avcı, “Kuveyt’te Türkiye Fuarı 28-30 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşiyor. Kuveyt Dinarı’ndaki aşırı değerlenme sonrasında yeni pazar arayışında olan Türk firmaları Kuveyt çıkarma yapma hazırlanıyor. Kuveyt’li Kadın Devlet Bakanı Sayın MariamEqeal’in açılış konuşmasıyla başlayacak ve Kuveyt Hükümetinin desteği ile gerçekleşecek Türkiye Ticaret Fuarı’nın temel konularından biri de Arap turisti ve Termal Turizmdir. Türkiye’den de Ticaret Bakanımızın katılımın beklendiği Fuar Kuveyt’e olan ihracatımızın artırılması başta olmak üzere kültürel ilişkilerin de geliştirilmesi üzerine tasarlanıyor. ‘Grand Turkey Show in Kuwait’ başlığı ile ilan edilen fuarın mottosu bir çağrı olarak “Kuveyt değişiyor, siz de değişimin bir parçası olun, büyük fırsatların kapısından içeri girin” şeklinde duyuruldu.” dedi.

“KUVEYT FUARI, TERMAL TURİZM İÇİN ÖNEMLİDİR”

Denizli’de 94-98 yılları arasında turizm sektöründe yöneticilik yapan Sante Marketing Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Avcı, “Türkiye’de Termal Turizmi için gerçekçi bölgelerden biri Pamukkale ve Karahayıt’dır. Sadece otel yapmak değil, turist için çevrede kaliteli  zaman geçirmek için uygun olması gerekir. Dünya’da Pamukkale gibi başka bir merkezin yoktur. Ayrıca, iklimlendirme, inşaat, akıllı şehirler, makina, otomasyon, kimya, mobilya sektörlerinin temsilcileri Kuveyt’te  gidecek ticaret heyetler,  panele katılacak, ikili görüşmelerle yeni fırsat ve müşterilere görüşmeler yapacaklar. Fuara 100 Türk firması, 300 Kuveyt’li firma ve 5.000 bin ziyaretçi bekleniyor. Kuveyt ‘Yeni Kuveyt Projesi’ kapsamında 150 Milyar USD yatırım planlıyor.  1 Kuveyt Dinarı’nın yaklaşık  18 TL / 3.30 USD olması ihracat yapmak isteyenler için büyük ve göz kamaştırıcı bir fırsattır.  Kuveyt ile Türkiye arasında ilişkiler çok iyi bir dönemde ve Kuveyt’li, Türkiye’ye hayranı her yıl ziyaret ediyorlar. Fuara TRT’de yayınlanan Ertuğrul Dizisi’nin oyuncuları da  katılacak ve Kuveyt'li hayranları ile buluşacaktır.” dedi.

Sante Marketing Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Avcı, daha sonra şunları açıkladı:

“Panellerin en özel olanı ’Türk-Kuveyt Woman Forum’ olacak. Foruma Kuveyt tarafından Sayın MariamEqual’ınyanısıra Kuveyt’in önde gelen kadın yöneticileri katılacaklar. Kuveyt’te ‘Türkiye Fuarı’ için 8 sektörden 100 kadar firma katılımı olacak ve paneller yapılacaktır. Fuar devam ederken diğer bölümlerde heyetler Kuveyt’li yatırımcılarla birebir görüşmeler gerçekleştirecektir. Termal Otel Bölgelerinin de katılacağı fuar bölümündeki stantlarda  Hazır Giyim, Moda, Mücevherat, Gıda, Kozmetik, Güzellik, Sağlık Turizmi sergilenecektir. Fuarda yapılacak  panellerde Yalçın Avcı ve Bora Gürçay  Türkiye’de Termal Bölgeler konulu sunum yapacaktır.”

MUHAMMET KARAÇAY - HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211