Pamukkale Rallisi, tozu dumana katacak!

31 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında dünyada ilk kez balondan ya da paraşütten izlenebilecek olan Pamukkale Rallisi, organize edilecek. Tüm vatandaşların davetli olduğu etkinlikler, Pamukkale ve Denizli'nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacak.

Pamukkale Rallisi, tozu dumana katacak!

Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Denizli Ticaret Odası'nın destekleri, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun onayı ve Ege Otomobil Sporları Kulübü'nün sportif organizasyonuyla, 31 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında Pamukkale Rallisi düzenlenecek. Dünyada ilk kez balondan ya da paraşütten izlenebilecek Pamukkale Rallisi'ne 40 araç ile 80 sporcu katılacak. Ak Vadi Parkı ve Pamukkale'de düzenlenecek seyirci özel etaplarıyla da dikkat çekecek ralli 4 farklı etaptan oluşacak. Dev organizasyon 58 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 180 kilometrelik mesafede gerçekleşecek. Etkinliğin sembolik startı ise 31 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00'de Denizli Büyükşehir Belediyesi önünden verilecek.

“DÜNYADA BELKİ DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizin adını dünyaya duyurmak adına gerçekleştirdiğimiz en önemli projelerden birine imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Pamukkale Rallisi’nde Dünya’da belki de bir ilki gerçekleştireceğiz. Balondan ve paraşütten izlenebilecek olan ilk ralli Pamukkale Rallisi olacak” dedi. Pamukkale’de turizmin daha da canlandırılmasına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Örki, Pamukkale’nin Denizli’nin en büyük ilçesi olması, konumu, coğrafi yapısı ve tabi ki ilçe sınırları içinde bulunan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş Pamukkale travertenlerinin de olması gibi birçok ayrıcalığı bulunan bir ilçe olduğunu ifade etti.

"EN GÜZEL BAŞLANGIÇLARDAN BİRİ OLACAK"

“Böylesi güzel ve değerli bir ilçeyi, daha da güzelleştirmek, turizm hareketliliğini artırmak adına, Pamukkale adının başarılı bir şekilde duyurulacağı projelere imza atmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Örki, şunları aktardı: “Denizli’de ilk kez bir Ralli yapılacak. Proje ilk günden bizleri heyecanlandırmıştı. Bizler, Pamukkale’nin ulusal ve uluslararası organizasyonların yapıldığı bir yer haline getirmek istiyoruz. Bunun için bu ralli organizasyonu da en güzel başlangıçlardan biri olacak. Yurt içi- yurt dışından gelen misafir izleyicilerimizin Pamukkalemizin güzelliklerini görme şansını da yakalayacağı rallinin ilçemiz için güzel bir tanıtım atağı olacak. Pamukkale Rallisi aynı zamanda, DMD Kas Hastası çocuklarımız için farkındalık oluşturmak adında da önemli bir organizasyon olacak.”

“HAKLI GURURU VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Denizli’nin büyük ses getiren ulusal ve uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yapmasının mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizlimiz; ekonomi, ticaret, sağlık, spor ve kültür organizasyonlarında aranan bir kent haline geldi. Bunun haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. Pamukkale Rallisi ile ülke çapında çok önemli sporcu ve yarış tutkunlarının Denizli'ye geleceğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Organizasyonla ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Dünya’da eşi benzeri olmayan beyaz cennet Pamukkalemiz ve Denizlimizin tanıtımına katkı koyacak bu güzel organizasyona herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

PROGRAM DOPDOLU

31 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ

Pamukkale Rallisi, 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü Akvadi Parkı’nda saat 17.30’da Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçısı Işıl Koç’un konseri ile başlayacak. 31 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi önünden start alacak olan 40 Ralli aracı, şehir merkezinden Akvadi Parkı’na geçecek ve orada asfalt parkurda Seyirci Özel Etabında mücadeleye başlayacak. Ralli pilotları daha sonra Pamukkale travertenleri yanındaki otopark alana geçiş yaparak toprak parkurda Seyirci Özel Etabıyla, izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatacak.

1 EYLÜL 2019 PAZAR

1 Eylül Pazar Günü birbirinde özel etaplarla, 40 ralli aracı, Pamukkale Haytabey Mahallesi'nde toprak zeminde son gün etaplarını tamamlayacak. Tüm etapların ardından, Pamukkale travertenlerinin doğal güzelliği altında, Pamukkale Belediyesi Kocaçukur Tesisleri’nde ödül töreni gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER