PAMUKKALE SPOR OYUNLARI MEŞALELİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLADI

PAMUKKALE SPOR OYUNLARI MEŞALELİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLADI

Pamukkale Belediyesi’nin turizm bölgeleri Karahayıt ve Pamukkale'yi uluslararası alanda tanıtmak ve gençleri spora özendirmek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları meşaleli kortej yürüyüşüyle başladı. 

Pamukkale Belediyesi tarafından Karahayıt ve Pamukkale’yi uluslararası alanda tanıtmak ve gençleri spora yönlendirmek amacıyla başlatılan Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nın ikincisi meşaleli kortej yürüyüşüyle başladı. Pamukkale Üniversitesi Kampüsü önünde düzenlenen yürüyüşe; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, sporcular ve çok sayıda genç katıldı. Sporcular ellerinde 100 metrelik Türk bayrağı taşırken, vatandaşlar da meşalelerle yürüyüşe renk kattı. Kortej yürüyüşü Pamukkale Üniversitesi girişinde son erdi. 

“ŞEHRİMİZLE NE KADAR GURUR DUYSAK AZDIR”
Kortej yürüyüşünde yer alan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Pamukkale Spor Oyunları dolu dolu bir program. Gençlerimizi, insanlarımızı sporla, etkinliklerle, hayatla buluşturmak için yapılmış güzel bir etkinliktir. Tüm vatandaşlarımızın etkinliklere katılımını bekliyoruz. Denizlimiz hem tanıtım anlamında hem sportif anlamda hem de kaliteli yaşam anlamında her türlü güzelliğin olduğu bir şehir. Şehrimizle ne kadar gurur duysak azdır. Spor Oyunlarıyla şehrimiz öne çıkmış olacak” dedi. 
“PAMUKKALE’NİN REKLAMINI YAPIYORUZ”
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise; “Pamukkale Spor Oyunları ile Pamukkale’nin reklamını yapıyoruz. Denizlili hemşerilerimizin de sporla ilişkisini güçlendiriyoruz. Bu anlamda Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir etkinliğin altına imza attı” diye konuştu. 

“PAMUKKALE BİR MARKA”
Kortej yürüyüşünün ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar konser alanına geçti. Alanda kurulan bölümlerde çocuklara sanal gerçeklik oyunları oynatıldı. Etkinlik kapsamında panel oluşturuldu. Panelde konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin; “Pamukkale Spor Oyunları, uluslararası hale geldi. Spor oyunları ile amacımız gençlik, spor ve turizmi buluşturmak. Pamukkale Belediyesi olarak ilklere imza atmaktan gurur duyuyoruz. Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz spor oyunları, bu yıl bir başka güzel olacak. Bizim hedefimiz geleneksel hale gelmesiydi. Pamukkale; Denizli'nin, Türkiye'nin, dünyanın markası. Bu anlamda bizim görevlerimiz var. Üç ana başlık altında; turizm, spor ve gençliği bir araya getirmek istiyoruz. Yarı maratonlu turnuvamızı uluslararası arenaya taşıdık” dedi. 

SİNAN AKÇIL KONSERİ ETKİNLİĞE DAMGA VURDU
Pamukkale Spor Oyunları açılış etkinliğinde ünlü şarkıcı Sinan Akçıl mini bir konser verdi. Ünlü sanatçı seslendirdiği şarkılarla katılımcılara coşkulu anlar yaşattı. 

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT- MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186