PAMUKKALE TURUNCUYA BÜRÜNDÜ…

‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle Pamukkale Belediyesi Ek Hizmet Binası, Pamukkale Travertenleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binaları, farkındalık oluşturmak için turuncu renkle ışıklandırıldı.

PAMUKKALE TURUNCUYA BÜRÜNDÜ…

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük problemlerinden biri olan kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve bunu önlemek için 25 Kasım önemli bir gün. Her yıl 25 Kasım dünyada ve ülkemizde ‘Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü’ olarak kutlanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ilimizde de önemli noktalar farkındalık oluşturmak amacıyla ‘turuncu’ renkle ışıklandırıldı.

İl Müdürlüğü binası ile birlikte Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binası ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale travertenleri ‘turuncu’ renkle ışıklandırılarak, kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık oluşturuldu. Bu etkinlik Birleşmiş Milletler tarafından 2017 yılında “Dünyayı turuncuya boya” sloganıyla tüm ülkelerin şehirlerdeki önemli noktalarının ışıklandırılması ile uygulanıyor. 

“KADINA VE ÇOCUĞA ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ”

Öte yandan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, eşi Derya Gürlesin ile birlikte AK Parti’nin İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşe katıldı. Lise Kavşağı’ndan Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yapılan yürüyüşe katılanlar, ‘kadına ve çocuklara yönelik şiddete hayır’ sloganları attı. “Kadına ve çocuğa şiddetin her türlüsüne karşıyız” diyen Başkan Gürlesin, “Bu sadece ilimize, ülkemize ait bir sorun değil. Bu dünyanın her ülkesinde maalesef var olan bir sorun.

Farkındalık oluşturmak adına gereken her türlü desteği veriyoruz. ‘Dünyayı turuncuya boya’ sloganıyla yapılan etkinlikler çerçevesinde ek hizmet binamız ile birlikte Pamukkale travertenleri de turuncu ışıkla aydınlatıldı. Biz her türlü şiddete karşı olmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER