PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ BAHAR ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ BAHAR ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Pamukkale Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın organize ettiği, ‘Pamukkale Üniversitesi Bahar Etkinleri’ gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, öğrencilerin yoğun talepleri dolayısıyla hayata geçirdiği ‘Pamukkale Üniversitesi Bahar Etkinlikleri’ne start verdi. Kortej yürüyüşü ile başlayan etkinliklere PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, PAÜ Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, çok sayıda davetli ve öğrenci toplulukları katıldı.
HALK OYUNLARI VE MEHTERAN GÖSTELERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Etkinlikler kortej yürüyüşüyle başladı. Kortej yürüyüşünün ardından Rektörlük önündeki oluşturulan alanda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı ve Pamukkale Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu, hazırladıkları gösterilerle izleyenlerin beğenisini kazandı. Çok sayıda öğrencide bu güzel anları ölümsüzleştirmek için telefonlarına sarıldı.


ARSLANBEK SULTANBEKOV DİNLEYENLERİ MEST ETTİ
Dombıra müziğiyle Türk dünyasında ün yapan Kuzey Kafkasya kökenli Nogay Halk müziği sanatçısı Arslanbek Sultanbekov’da davet üzerine Denizli’ye geldi. PAÜ’nün Bahar Etkinlikleri’nde mini bir konser veren Sultanbekov, söylediği şarkılarla adeta dinleyenleri mest etti. Dombıra müziğiyle finali yapan Sultanbekov’a PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, bir de plaket taktim ederek, ünlü müzisyen ve oyuncuyu onurlandırdı.

“ÖĞRENCİLERİN TALEBİNİ GERİ ÇEVİRMEDİK”
Öğrencilerin yoğun bir çalışma temposu içerisinde oldukları için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Öğrenciler çok yoğun bir tempoda çalışıyorlar. Öğrenci topluluklarımız sürekli faaliyet gerçekleştiriyorlar. Bizler de öğrencilerin streslerini atabilmeleri için böyle bir etkinlik düzenlemek istedik. Şenlik tarzında olmasını istediler ancak ülkemizin içinden geçtiği bu günlerde şenlik değil de etkinlik tarzında böyle bir şey olsun istedik. Çok yoğunda bir katılım var. Şimdiden hayırlı olsun. İlerleyen dönemde etkinliklerimiz devam edecek. Bundan sonra da gerisi gelecek” dedi.


ÇEŞİTLİ SPOR AKTİVİTELERİYLE EĞLENECEKLER
17-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan PAÜ Bahar Etkinlikleri’nde öğrenciler 4 gün boyunca Paintball, Bungee Jumping, Salto trambolin, Şişme Dart, Şişme Rodeo, Şişme Langırt ve Şişme Surf gibi sporlarla eğlenme fırsatı bulacak. Çeşitli konserlerinde düzenleneceği bahar etkinliklerine ilginin bir hayli fazla olması bekleniyor.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER