Pamukkale Üniversitesi tanıtım günleri başladı

Denizli’den yaklaşık 40 liseden gelecek üniversite adaylarını hafta boyunca ağırlayarak geniş çaplı bir tanıtım yapmayı amaçlayan PAÜ Tanıtım Günleri, düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Pamukkale Üniversitesi tanıtım günleri başladı

Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programı il protokol üyelerinin ve PAÜ Yönetimi’nin, çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program PAÜ tanıtım filminin izlenmesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru’nun açılış konuşması ile devam etti.

Prof. Dr. Erdinç Duru yaptığı konuşmada şunları kaydetti: ‘‘Bugün sizinle başlayan Pamukkale Üniversitesi Tanıtım Günleri dört gün boyunca devam edecek. Siz sevgili öğrencilerimiz bu süreçte hem her bir fakülte hakkında detaylı bilgiler alırken hem de akademisyenlerimizle tanışma ve iletişime geçme imkânına sahip olacaksınız.Hafta boyunca yaklaşık 40 okuldan 5.500 öğrencimiz akademik birimlerimizi ziyaret edecek. Liselerimizde son sınıfta okuyan öğrencilerimizin sayısının 12.000 civarında olduğu düşünüldüğünde, bu sayı azımsanmayacak denli yüksek. Dileğimiz, sizleri Pamukkale Üniversitesinde en iyi şekilde ağırlamak ve sorularınıza cevap bulmuş ve memnun bir şekilde okullarınıza yollamaktır. Tanıtım günleri üç aşamalı bir plan dâhilinde gerçekleşecek. Öncelikle burada Üniversitemizin genel bir tanıtımı yapılacak, sonra Kongre Merkezi’nin karşısındaki çim alana geçilecek. Burada iki gruba ayrılacaksınız. Bir grup fakülte tanıtım stantlarını ziyaret ederken diğer grup akademik birimleri gezecek. Sözlerime son verirken bu organizasyonun gerçekleşmesinde bizimle işbirliği yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Oğuz ve çalışma ekibine teşekkür ediyorum. Üniversitemiz tanıtım günlerini planlayan, organize eden ve toplantılar yapan PAÜ Tanıtım Günleri koordinasyon ekibine ve akademik birimlerde koordinasyonu sağlayan dekan yardımcılarımız ve çalışma ekiplerineayrıca teşekkür etmek istiyorum.’’

Açılış konuşmasının ardından program kısa tanıtım sunumu ile devam etti. Açılış programının ardından ilk gün misafir öğrencilerinin önce Rektörlük önü yeşil alanda kurulan fakülte stantlarını ziyareti ve ardından fakülte ziyaretleri ile sürdü. 26 Nisan Cuma günü sona erecek PAÜ Tanıtım Günleri programı çerçevesinde, üniversite tercih döneminde olan aday öğrencilere üniversite yaşamı ve meslek seçimi hakkında detaylı bilgi verilmesi amaçlanıyor.

PAÜ Tanıtım Günleri kapsamında üniversite adayları;öğrenci topluluklarından sosyal tesislere, kütüphaneden burslara kadar birçok alanda PAÜ’nün sunduğu tüm akademik, kültürel ve sosyal olanakları yerinde inceleyebilme imkânı bulmalarının yanında ayrıca fakülte ve bölümlerin kuracakları tanıtım stantlarında, akademisyenlerle birebir iletişim kurma fırsatı da yakalayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER