Pamukkale Üniversitesi’nde 19 Mayıs, coşkuyla kutlandı

Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı 100'ncü yılında, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) coşkuyla kutlandı.

Pamukkale Üniversitesi’nde 19 Mayıs, coşkuyla kutlandı

Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı 100'ncü yılında, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) etkinlik etkinlikler yapıldı. Eğitim Fakültesi tarafından etkinliklere; Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı ve Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Tuncel, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 13 Mayıs Pazartesi günü Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen Heykel Sergisi açılışı ile başlayan kutlamalar tüm hafta boyunca sürdü. Kutlama etkinliklerine, akademik ve idari personel ile birlikte çok sayıda öğrenci katıldı.

Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi-Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı tarafından, öğretim üyeleri; Dr. Mithat Aydın, Prof. Dr. Süleyman İnan, Prof. Dr. Tahir Kodal, Doç. Dr. Feyyaz Karaca’nın konuşmacı olarak katıldığı; ‘Vaziyet ve Manzara-i Umumiye’ konulu bir panel yapıldı.

Sınıf Eğitimi Bölümü öğrencilerinin; Milli Mücadelenin başlaması için İstanbul'dan yola çıkan ve son durağı Samsun olan Bandırma Vapuru’ndan esinlenerek sahnelediği ‘19 Mayıs 1919’a Selam’ drama gösterisi gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin performanslarını sergiledikleri, ‘Oda Müziği Konseri’, ‘Öğrenci Piyano Dinletisi’, ‘Furkan Uğur Ülgen Piyano Resitali’ ve ‘Quarteterapi Grubu Çim Konseri’ gibi sanat ve kültürel etkinlikler de yer aldı. Etkinliklerin sonunda, hafta boyunca emek sarf ederek etkinliklerin gerçekleşmesinde rol alan tüm katılımcılara Eğitim Fakültesi Yönetimi tarafından teşekkür belgesi verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER