Pamukkale’de 29 Ekim farklı yaşanacak

Pamukkale Belediyesi, Cumhuriyet’in 98. kuruluş yıl dönümünün kutlanacağı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili olarak çeşitli etkinlikler düzenlendi. Pamukkale Belediyesi 3. Karahayıt Vosvos Cumhuriyet Kampı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tenis Turnuvası, Atatürk ve Cumhuriyet konulu fotoğraf sergisi ve “İşgalden Cumhuriyet’e” adlı tiyatro oyunu gösterisi sahnelenecek.

Pamukkale’de 29 Ekim farklı yaşanacak

Cumhuriyet’in 98. kuruluş yıl dönümünün büyük coşkuyla kutlanacağı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili olarak Pamukkale Belediyesi de özel etkinlikler düzenledi. Bu çerçevede Çamlık Caddesi’nde “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu fotoğraf sergisi bugün ve yarın gezilebilecek.  

RAKETLER CUMHURİYET İÇİN SALLANACAK

Pamukkale Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinden biri de tenis turnuvası olacak. Pamukkale Tenis Kulübü ve Sporting Akademi ile ortaklaşa düzenlenen ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tenis Turnuvası’nda sporcular raketleri Cumhuriyet için sallayacak. Final müsabakalarının bugün yapılacağı turnuvada dereceye girenlere ödülleri aynı gün düzenlenecek olan törenle verilecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tenis Turnuvası’na Pamukkale Tenis Kulübü kortları ev sahipliği yapacak.

VOSVOS FESTİVALİ YAPILACAK

Pamukkale Belediyesi tarafından 2’ncisi 2019 yılında düzenlenen, ancak 2020 yılında korona virüs pandemisi nedeniyle gerçekleşemeyen Vosvos Festivali, Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleşecek. ‘Pamukkale Belediyesi 3. Karahayıt Vosvos Cumhuriyet Kampı’ 29-31 Ekim tarihleri arasında Karahayıt’ta gerçekleşecek. Denizli Vosvos Kulübü ile ortaklaşa düzenlenen etkinliğe ülke çapından yüzlerce vosvos tutkunu katılacak. Etkinlik Karahayıt Kent Ormanı önündeki kamp alanında gerçekleşecek.

İŞGALDEN CUMHURİYET'E

Pamukkale Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri tiyatro gösterisi ile devam edecek. Yarın saat 20.00’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde ‘İşgalden Cumhuriyet’e’ adlı 29 Ekim gösterisi sahnelenecek. Pamukkale Belediyesi personellerinin oluşturduğu grup tiyatro, müzik, şiirler vehalk oyunlarını kapsayan gösterisi ile işgalden Cumhuriyet’in ilanına kadar Denizli’de yaşananları izleyicilere aktaracak. Belediye Başkanı Avni Örki, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yılını büyük bir gururla yaşadıklarını ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi olarak bu bayram için çeşitli etkinlikler düzenledik. Tenis Turnuvası ve Vosvos Festivali ile birlikte çalışanlarımızın oluşturduğu tiyatro grubu Cumhuriyet’in 98. yılında ‘İşgalden Cumhuriyet’e’ adlı oyunu sahneleyecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 98 yıl önce ilan ettiği Cumhuriyet’i ilelebet var olacaktır. Biz de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu çeşitli etkinliklerle yaşayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER