Pamukkale’de camiler şifahane oldu

Pamukkale Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan toplu aşılama hizmetine ilçede bulunan camiler ev sahipliği yapıyor.

Pamukkale’de camiler şifahane oldu

Pamukkale Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü, ilçe merkezine uzak mahallelerde yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşların Kovid-19 aşılarını kolaylaştırmak amacıyla gezici sağlık hizmeti veriyor. Bu kapsamda ilçede yapılan toplu aşılama hizmeti, camilerde gerçekleştiriliyor. İlçedeki 34 mahallede yapılan toplu aşılama hizmetine 28 cami ve 6 okul ev sahipliği yaparken; bin 370 vatandaşın birinci doz aşıları tamamlandı. Camilerin vatandaşlara şifa dağıtan bir merkez olduğunu görmenin mutluluk ve heyecan verdiğini belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Uysal; “İhtiyaç duyulan her mahallemizde camilerimizde aşı yapıldı. Camilerimiz hem kapalı alan olması hem de fiziki olarak geniş bir mekan olması nedeniyle büyük kolaylık sağlıyor. Doktorlarımız, imamlarımız ve görevli personel her türlü tedbiri alıyorlar. İlçe Müftülüğümüze bağlı camilerimiz Kuran Kurslarımız ve tüm görevlilerimizle birlikte vatandaşımızın hizmetinde ve emrindeyiz” dedi.

“VATANDAŞIMIZA DAHA HIZLI ULAŞIYORUZ”

Toplu aşılama hizmeti sayesinde birçok vatandaşın aşılandığını belirten İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşe Erdoğan;  “61 mahallemizin 34 ünde toplu aşılama çalışmamızı tamamladık. Diğer mahallelerimizde de bu hizmetimize devam edeceğiz.  İl Valiliğimizin, İl Sağlık Müdürlüğümüzün, Kaymakamlığımızın Pamukkale Belediyemizin ve Kaymakamlığımıza bağlı tüm kurumlarımız ile muhtarlarımızın her türlü desteğini hissediyoruz. Bu destek sayesinde vatandaşa ulaşma hızımız artıyor.  Bu hizmetlerimizde ev sahipliği yapan camilerimize, okullarımıza ve destek veren tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KURUMLARIMIZ ARASINDA MÜKEMMEL BİR İŞBİRLİĞİ VAR”

Toplu aşılama hizmeti hakkında değerlendirmelerde bulunan Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu ise “Valimiz Sayın Ali Fuat Atik Beyefendi’nin önderliğinde ilimiz genelinde kurumlar arası çok güzel bir işbirliği var. Amacımız bir an önce vatandaşlarımızın aşılanmasını sağlamak. Bu doğrultuda 65 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımıza ulaşmak istiyoruz. Camilerimizin de ibadethane olmasının yanında bir şifa merkezi gibi bu hizmetimize ev sahipliği yapmasını çok anlamlı buluyorum. Emeği geçen tüm kurum ve personel ile eli öpesi sağlık teşkilatımıza teşekkür ediyorum” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER