Pamukkale’de çocuk şenlikleri sürüyor

Pamukkale Belediyesi’nin yaz tatilinde olan çocuklara yönelik düzenlediği ‘Mahallemizde Şenlik Var’ etkinliği, Fatih Mahallesi’nde devam etti.

Pamukkale’de çocuk şenlikleri sürüyor

Pamukkale Belediyesi’nin çocuklara yönelik faaliyetleri kapsamında hazırlanan ‘Mahallemizde Şenlik Var’ etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. İlki 19 Temmuz’da Pamukkale Mahallesi’nde başlayan ve çocukların yaz tatilinde unutulmaz anlar yaşaması hedeflenen şenlik, yüzleri güldürüyor. Her gün farklı mahallede gerçekleşen ‘Mahallemizde Şenlik Var’ programının bu seferki adresi Fatih mahallesi oldu. Kapalı Pazar yerinde yapılan şenlikte yüzlerce çocuk, belediye tarafından kurulan oyun parklarında eğlenirken, farklı eğitici oyunlarla da keyifli anlar yaşadı. Aileler de çocuklara eşlik ederken; şenlik alanında Pamukkale Belediyesi tarafından pamuk şeker, soğuk meşrubat ve patlamış mısır ikram edildi. Çocuklar arasında düzenlenen yarışmalarda büyük heyecan yaşanırken, yarışmalarda birinci olan çocuklara eğitim seti hediye edildi. Şenlik alanını ziyaret eden Belediye Başkanı Avni Örki, çocuklar ve aileleri ile selamlaştı. Pamukkale Belediyesi ‘Mahallemizde şenlik var’ etkinlikleri Kurban Bayramı’na kadar her gün farklı mahallelerde gerçekleşmeye devam edecek.

“SİZLERİN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Şenlik sırasında sahneye çıkarak yarışmalarda ödül alan çocuklara hediye takdim eden Başkan Örki, şenliğe katılan ailelere teşekkür etti. Pamukkale’nin mutlu insanların yaşadığı bir kent olması için çalıştıklarını ifade eden Başkan Örki, “Sıcak bir akşamda sizlerle buluştuk. Eğer kış vakti buluşmuş olsaydık hiç üşümezdik, çünkü şu anda bu çocuklarımızın sıcak yüzü, velilerin o mutlulukla bakan yüzleri içimizi ısıtıyor. Ne dedik? ‘Pamukkale Belediyesi mutlu, huzurlu insanların yaşadığı bir yer olacak dedik’. Pamukkale Belediyemize gelen insanlar, dışarıdan gelenler özellikle, ‘bu ilçedeki insanların yüzü hep gülüyor’ desinler dedik. Şimdi geldiğimiz noktada bakıyorum maşallah cıvıl cıvıl çocuk sesleri içerisinde anneler, babalar mutlu güzel bir buluşmaya imza atmışız. İnşallah önümüzdeki süreçte bu ve benzeri etkinliklerimizi artırarak devam edeceğiz. Çocuklar mutluysa anneler, babalar mutlu ve böylece bütün bireyler, toplumun her kesimi mutlu. Bizler sizlerin mutluluğu için hiç durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER