Pamukkale’de dönüşüm, bu yarışmayla başlayacak

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD), Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Pamukkale Belediyesi’nin de desteğiyle ‘Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor’ adlı ulusal çapta mimari fikir yarışması başlattı. Son başvuru tarihinin 15 Mayıs 2019 olan yarışmada, Pamukkale’de bir sokağın kentsel ve mimari anlamda düzenlenmesi yapılacak.

Pamukkale’de dönüşüm, bu yarışmayla başlayacak

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD), Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Pamukkale Belediyesi’nin de desteğiyle ‘Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor’ adlı ulusal çapta mimari fikir yarışması düzenlendi. Son başvuru tarihinin 15 Mayıs 2019 olan yarışmada, Pamukkale’de bir sokağın kentsel ve mimari anlamda düzenlenmesi yapılacak. Yarışma hakkında açıklama yapan DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan; “Bu etkinlikle, kentimizin gözbebeği, doğa harikası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan turizm beldemiz Pamukkale’nin sahip olduğu büyük turizm potansiyelinin hak ettiği şekilde ekonomiye ve refaha tahvil edilemediği endişesiyle başlattığımız bu projeyle, kamuoyumuzda bir farkındalık ve bilinçlenme oluşturmayı hedefliyoruz.

Keza, termal turizmden kültür turizmine, inanç turizminden sağlık turizmine kadar pek çok alanda eşine az rastlanır çeşitlilikte bir turizm potansiyeline sahip olan Pamukkale’nin, bölge ve ülke ekonomisine gereken düzeyde katkı sağlamadığını görüyoruz. Bu düşünceyle başlattığımız yarışmanın neticesinde dünya mirası Pamukkale’ye katkı koymak istiyoruz. Yarışmamıza katılanların hayallerini projelendirecekleri sokakta yer alacak dünya standartlarında kaliteye sahip turizm mekanlarının, bölgemize gelen turistin daha fazla konaklaması ve kaldığı otelin dışında bölgeye de döviz bırakması gibi getiri hedeflerimizin yanı sıra Pamukkale’den kopuk Denizlili hemşerilerimizin bu bölgeye olan ilgisinin artmasına önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

SON BAŞVURU TARİHİ: 15 MAYIS

Başkan Urhan, şunları aktardı: “Dünyanın neresinden gelirse gelsin misafirlerin bölgede daha fazla konaklamasını, Pamukkale’yi içselleştirmesini ve bu ziyaretin ardından şehrimizden büyük bir memnuniyetle ayrılmasını umut etmekteyiz. Bu noktada, ekstrem sporlar ve balon turları gibi yerinde adımları destekleyecek önemde, insana dokunan, modern ve kaliteli yatırımların da yapılması elzemdir. 15 Mayıs 2019’da sona erecek başvuru süresinin ardından dönüşümü hep birlikte başlatacak olmanın heyecanını bizimle paylaşan, Pamukkale konusunda yeni ufuklar açmamıza katkı sağlayan, yanımızda olan tüm kurumlar ve sponsorlarımıza kalben teşekkürlerimizi sunar, önümüzdeki süreçte de Pamukkale turizm bölgesinin gelişmesi, ülke ve şehir ekonomimize yüksek gelir sağlayan bir konuma ulaşması adına tüm vizyon ve enerjimizle çalışacağımızı belirtmek isteriz.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER