“Pamukkale’de gece aydınlatması tamamlanmalı”

2021 yılında pandemi koşullarına rağmen, Pamukkale Hierapolis Örenyeri giriş rakamının ağustos sonu itibarıyla yaklaşık 800 bin kişi sayısına ulaştığını belirten Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale Hierapolis Örenyeri’nde gece aydınlatmasının tamamlanması gerektiğini belirtti.

“Pamukkale’de gece aydınlatması tamamlanmalı”

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, 2021’de pandemi koşullarına rağmen, Pamukkale Hierapolis Örenyeri giriş rakamının ağustos sonu itibariyle yaklaşık 800 bine ulaştığını belirtti. Efes, Topkapı gibi yerlere giriş sayısı ile kıyaslandığında bu rakamın kent adına büyük bir başarı olduğunu ifade eden Başkan Şen; “Bu başarının ardında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın, Denizli vekillerimizin, Denizli Valimizin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız, Pamukkale Belediye Başkanımız, derneğimizin çabaları vardır. Kentimize daha fazla turist çekebilmek için yıllar içinde verdiğimiz mücadeleler, oluşturulmuş olan Denizli ve Pamukkale algısı, tüm pandemi koşullarına rağmen başarıya ulaşmıştır. SİCPA ülke genelinde işletmesini yürüttüğü ören yerleri içinde en büyük gelirlerden biri kentimizden elde etmektedir. Bu bağlamda SİCPA’nın kentimiz için daha fazla yatırım yapması gerekmektedir. Eğer ki, daha önce de ısrarla talep ettiğimiz Pamukkale’nin gece aydınlatılması, Cehennem kapısı açılışı sezon öncesi SİCPA tarafından tamamlanmış olsaydı ilk 8 ayda 800 bin kişi sayısının, milyon üzerine çıkması kaçınılmazdı. Pamukkale’de gece aydınlatması tamamlanmalı” dedi.

“CEHENNEM KAPISI, İVEDİLİKLE ZİYARETE AÇILMALI"

Başkan Şen; “Bakanlığımızın destekleri Denizli turizmi için büyük öneme sahiptir kentimizin turizm potansiyelinin, vakit kaybetmemesi gerekmekte olup bu potansiyelin küçülmesine de rızamız yoktur. Bu nedenle ziyarete hazır Cehennem Kapısı’nın ivedilikle ziyarete açılması gerekmektedir. Bakanlıkça ödeneği çıkarılmamış olan, Hierapolis Amfi Tiyatro’ya çıkan yolun ıslah edilmemiş toz toprak içinde olması, çürümüş ve çökmüş ahşapların değiştirilememiş olması, ziyaretçinin algısında Denizli’nin ayıbı olarak görülmektedir. Bu duruma da gönlümüz razı değildir. Bu konularda Denizli Müze Müdürlüğü imalatla ilgili gerekli izinleri çoktan vermiştir. Kentimizin yüz akı Pamukkale için bakanlık koordinasyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve SİCPA firmasının acil olarak yapılması gereken işleri ve yatırımları tamamlaması gerekmektedir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER