PAMUKKALE’DE GENÇLER İNGİLİZCE ÖĞRENİYOR

Pamukkale Belediyesi’nin Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyonu kapsamında yürüttüğü “Ücretsiz İngilizce Konuşma ve Kültür Kursları” devam ediyor. Sertifika töreninde konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,  “Pamukkale Belediyesi olarak gençlerimize katkı verecek her türlü projenin öncüsü olmaya devam edeceğiz” dedi.

PAMUKKALE’DE GENÇLER İNGİLİZCE ÖĞRENİYOR

Kurulduğu günden bu yana hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken ve özellikle eğitim alanında gençlere yönelik gerçekleştirilen çalışmalarla öncülük eden Pamukkale Belediyesi’nin ücretsiz İngilizce kursları aralıksız devam ediyor.  Pamukkale Belediyesi - Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen ve Avrupa Birliği Projesi kapsamında düzenlenen “Ücretsiz İngilizce Konuşma ve Kültür Kursları”nı tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. Pamuk Kafe Üniversite’de gerçekleşen sertifika törenine; Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Sarı ile yurtdışından gelen gönüllü eğitmenler ile kursiyerler katıldı.

“DEVLETİMİZİN İŞİ GÜCÜ GENÇLİK”
Törende konuşan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, “Devletimizin işi gücü gençlik. Bu konuda birlikte çalıştığımız Pamukkale Belediye Başkanımıza burada hakikaten çok teşekkür ediyorum. 4 yılda büyük hizmetler ve tesisler yaptı. Koşan bir hizmet ağı içerisinde ama gençlik her zaman bu işin odak noktasında. Kendisine ve ekibine bu anlamda gerçekten çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Törende düşüncelerini dile getiren kursiyerler, Denizli’de tek akredite kuruluşunun Pamukkale Belediyesi’nin olmasının, Denizli’de büyük bir eksikliği giderdiğini ifade ederek, kurslarda sadece İngilizcelerini geliştirmekle kalmayıp, farklı kültürleri de öğrenme fırsatı yakaladıklarını belirttiler. Kursiyerler, “İngilizce temel bilgimiz var. Ancak geliştirmek, pratik yapmak noktasında yurtdışına da gidemiyoruz. Bu noktada yurtdışı bu projeyle ayağımıza kadar geldi. Bunun için bu proje gerçekten çok önemli. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.  

43 BİN EURO HİBE GELDİ
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediyesi’nin 2015 yılında yaptığı başvuru ile Denizli’nin ilk ve tek Avrupa Gönüllü Hizmeti akredite kuruluşu olma unvanını kazandığını belirtti. Başkan Gürlesin; “Bu tarihten sonra Belediyesi tarafından sunulan 3 AB projesi kabul edilirken 43 bin EURO hibe Denizli’ye getirildi. Özellikle bir turizm bölgesi olarak, ilimizde gençlerimizin yabancı dil öğrenmesinin de önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu projeler kapsamında İngiltere, İspanya, Bulgaristan, Romanya, İtalya ve Moldova’dan toplam 16 yabancı eğitmen ikişer aylığına belediyemizde misafir edildi. Gelen yabancı eğitmenler ile 16-25 yaş arası Denizlili gençler belediyemiz tarafından organize edilen ‘İngilizce Konuşma ve Kültür Kursları’nda bir araya gelerek ikişer ay boyunca yabancı dil konuşma pratiği yapma imkânı buldu. Kasım 2016’da başlattığımız ilk çalışmadan bu yana toplam 8 ayrı ikişer aylık dönemde kurslarımız düzenlendi ve kurslarımıza toplamda 2000 kişi İngilizce konuşmayı öğrendi” diye konuştu.

“KURUMLAR ARASI İŞ BİRLİĞİ DE ÖNEMLİ”
Pamukkale Belediyesi’nin farkının bu kurslarla bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Başkan Gürlesin, “Bizim farkımız bu, insanımıza dokunuyoruz. Sadece günü birlik değil, geleceklerine yön verecek, katkı sunacak projeler üretiyoruz. Yabancı dil eğitim kalitesi her yıl ülkemizde artsa da, öğrendiğimiz yabancı dili konuşabilecek, pratik yapılabilecek olanaklar oldukça kısıtlı seviyededir. Bu sorundan yola çıkarak, Pamukkale Belediyesi olarak, gençlerimize eşsiz bir deneyim fırsatı sunmak istedik. Biz ilkleri başaran bir belediyeyiz. Bu noktada bir de kurumlar arası işbirliğinin de önemli olduğunu bir kez daha gördük. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz projemizin gençlerimize fayda sağladığını görüyoruz. Bunun da haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. ‘İngilizce Konuşma ve Kültür Kursları’ sertifika töreninde konuşmaların ardından Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin, Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Sarı tarafından, ilk olarak eğitmenler Michaella Rillo, Marina Saghin ve Nicoletta Turcanu’ya teşekkür belgesi ve sonrasında da kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Tören sonrasında, Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu kursiyerlerle birlikte Pamuk Kafe Üniversite’de Konuşan banklarda sohbet edip, kitap kafeyi gezdiler.

YENİ DÖNEM KURS BAŞVURULARI 9 AĞUSTOS’TA SONA ERECEK
Bu arada “Ücretsiz İngilizce Konuşma ve Kültür Kursları”nın yeni dönemi ile ilgili kayıtlar da başladı. Yaz Dönemi 2. Bölüm başvuruları 9 Ağustos tarihine kadar devam edecek ve kurs 11-29 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. 16-25 yaş arasında Denizli'de yaşayan tüm gençlerin başvuru yapabildiği kurslar, Pamukkale Belediyesi Atatürk Caddesi’nde ki Ek Hizmet Binasında ve Denizli Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek. Kurslara ücretsiz katılım için www.pamukkale.bel.tr adresinde bulunan başvuru formunun en geç 9 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 17:00’a kadar doldurulması gerekiyor.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER