Pamukkale’de kamulaştırma çalışmaları devam ediyor

İlçede istimlak ettiği binaları yıkan Pamukkale Belediyesi, yıkılan alanı yeşil alana çevirerek nefes aldırmaya devam ediyor.

Pamukkale’de kamulaştırma çalışmaları devam ediyor

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Emlak İstimlak Müdürlüğü tarafından kamulaştırma planlarındaki taşınmazların belediye yatırım programına dahil edildiğini belirtti. Kamulaştırma çalışmalarının da devam ettiğini bildiren Bakan Gürlesin; imar planlarında yolda kalan binaların kamulaştırma kapsamına alınarak yıkım işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirtti. Başkan Gürlesin, Zeytinköy Mahallesi 5101 Sokak No: 13’te bulunan 2 katlı betonarme binanın da yıkımının gerçekleştirildiğini ifade etti. İlçenin daha yaşanabilir bir hale gelmesi için ilk günden son güne kadar çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Başkan Gürlesin, “İlçemizde bugüne kadar, mahallelerimizin nefes alması için birçok alanda vatandaşlarımızın rızası alınarak, mağdur edilmeden kamulaştırma işlemi gerçekleştirdik. İlçemizde dar olan cadde ve sokaklar genişletildi, yeşil alanlara yenileri eklendi. Pamukkale’de daha rahat ulaşım, daha çok yeşil alan, planlı ve modern bir kent haline dönüştürmek adına çok yönlü çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

VATANDAŞ MEMNUN

Pamukkale Belediyesi tarafından Zeytinköy Mahallesi 5101 Sokak No: 13’te bulunan 2 katlı betonarme binanın kamulaştırma yapılarak yıkımının yapılmasından mahalle sakinleri de memnun. Pamukkale Belediyesi’ne ve Başkan Gürlesin’e teşekkür eden mahalle sakinlerinden Ali Rıza Aköz, kendisinin bir minibüs şoförü olduğunun altını çizdi. Binanın yıkımından oldukça memnun olduğunu söyleyen Aköz, “Bu binanın yıkılması çok iyi oldu. Yıkılan bina, yol görüş açısını engellediği için birçok kaza oluyordu. Pamukkale Belediyesi’ne ve başkanımız Hüseyin Gürlesin’e bu çalışmasından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211