‘Pamukkale’de Kurs Zamanı’ başvurular devam ediyor

Pamukkale Belediyesi’nin ‘Pamukkale’de Kurs Zamanı’ adıyla gerçekleştirdiği ve her yaştan vatandaşın katılabileceği kursların kış dönemi kayıtları devam ediyor. 13 dalda açılan kış kursları için son başvuru tarihi; 10 Ekim 2021 Pazar Günü olarak belirlendi.

Pamukkale Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenen ‘Pamukkale’de Kurs Zamanı’ adıyla açılan kursların kış dönemi kayıtları devam ediyor. Çocuklardan, gençlere; kadınlardan, engellilere kadar her kesime hitap eden kurslara Pamukkaleli vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

24 Eylül’de başlayan Pamukkale’de Kurs Zamanı Kış Dönemi Kursları’nda engelliler ve kadınlar için el sanatları, biçki dikiş, seramik porselen çiçek yapımı, satranç, etkili ve hızlı okuma, Almanca (A1) seviyesi, İngilizce (A1) seviyesi, bağlama, diksiyon, ebru, halk oyunları, işaret dili dersleri verilecek. Kurslar, Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi üzerindeki ek binasında gerçekleşecek. Ayrıca mahalle sakinlerinin yoğun talebi üzerine Dokuzkavaklar Zeybek Cami altı ve Fatih Kapalı Pazar Yeri’nde de el sanatları kursları açılacak. Burada açılacak el sanatları kurslarına katılmak isteyenler başvuruları ilgili mahalle muhtarlıklarına yapılabilecek.

Korona virüs dolayısıyla, pandemi kurallarının uygulanacağı ve aşı şartı ile katılım yapılabilecek olan kurslara başvurular 10 Ekim 2021 Pazar Günü saat 24.00’te sona erecek. Herkesin kendine ve zamanına uygun kurs seçebileceği farklı branşlardaki kurslara başvurular www.pamukkale.bel.tr adresi ile birlikte Pamukkale Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden de ilgili linklere ulaşarak başvuru yapılabiliyor.

“VATANDAŞLARIMIZI KURSLARA BEKLİYORUZ"

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kurslar sayesinde birçok kişinin zamanını iyi değerlendirdiğini ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “Yaz ve kış dönemlerinde devam eden kurslarımıza gösterilen ilgi sevindirici. Kış dönemi için kayıtlarımız devam ediyor. Her yaştan vatandaşımız kendi ilgi alanına göre seçtiği kursa katılarak zamanını iyi değerlendirme imkanına sahip olabilir. Tüm vatandaşlarımızı bu kurslara bekliyoruz. Hemşehrilerimizi başvuru için belirlenen 10 Ekim 2021 tarihine kadar başvurularını yapmalarını rica ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER