Pamukkale’de motosiklet şöleni yaşandı

Pamukkale Belediyesi’nin destekleriyle, Denizli Motosiklet Sürücüleri ve Sporları Kulübü Derneği işbirliğinde ‘Atatürk’ü Anma Büyük Ege Sürüşü’ gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Avni Örki, “Böylesi anlamlı bir etkinlikte, motosiklet tutkunlarımızla bir araya gelmek çok güzeldi. Şölen tadında bir konvoydu” dedi.

Pamukkale’de motosiklet şöleni yaşandı

Pamukkale Belediyesi’nin destekleriyle, Denizli Motosiklet Sürücüleri ve Sporları Kulübü Derneği işbirliğinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Atatürk’ü Anma Büyük Ege Sürüşü’ gerçekleştirildi.

Karahayıt Mahallesi’nde gerçekleşen etkinliğe; 10 şehirden yaklaşık 16 motosiklet kulübünden 600 motosikletli katıldı.

Etkinlik, Pamukkale Üniversitesi’nden, Karahayıt Mahallesi’ne kadar şehir turu atılarak büyük konvoyla başladı.

Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan dünyanın gözdesi beyaz cennet Pamukkale travertenlerinin güzelliği eşliğinde motosikletlilerin oluşturduğu görüntü, hem ilçe halkını hem de Pamukkale’ye gelen turistlerin beğenisini topladı. Karahayıt Mahallesi’nde bir araya gelen motosiklet tutkunları, motokross gösterisi, moto stunt, halat çekme, moyepae yarışı ve gün boyu penaltı, basket, dart gibi bireysel yarışmalar ile gün boyu eğlendiler.

Motosiklet tutkunlarını yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Avni Örki, “Bugün burada çok anlamlı bir etkinlikte buluştuk. Bu nedenle tekrardan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Bu vatanı vatan yapan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Denizli’de kurulan bu dostluğun Türkiye’nin dört bir tarafında, farklı farklı dostluklara vesile olmasını diliyorum. Böylesi anlamlı bir etkinlikte, motosiklet tutkunlarımızla bir araya gelmek çok güzeldi. Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan beyaz cennetimiz Pamukkale ve şifalı kırmızı suyuyla dünyanın ilk sıralarında yer alan Karahayıtımızla yine çok bir etkinliğe ev sahipliği yapmış olduk. Şölen tadında geçen konvoyumuza katılan tüm motosiklet tutkunlarımıza tekrardan teşekkür ediyorum. Yeni etkinliklerimizde buluşma üzere” dedi. Başkan Örki, gün boyunca Pamukkale’de bir araya gelen motosiklet tutkunlarıyla sohbet ederek, düzenlenen yarışmaları izledi. Karahayıt’ta gerçekleştirilen motokross gösterisi, moto stunt, halat çekme, moyepae yarışı ve gün boyu penaltı, basket, dart gibi bireysel yarışmalarda dereceye girenlere gün sonunda çeşitli hediyeler verildi. Katılımcı kulüplere teşekkür plaketi takdim eden Başkan Örki’ye de, motosiklet tutkunlarına verdiği destek adına Denizli Motosiklet Sürücüleri ve Sporları Kulübü Derneği tarafından teşekkür plaketi verildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER