PAMUKKALE'DE ÜCRETSİZ İNTERNET DÖNEMİ BAŞLADI

PAMUKKALE'DE ÜCRETSİZ İNTERNET DÖNEMİ BAŞLADI

Pamukkale Belediyesi,ilçede tüm vatandaşlara yönelik ücretsiz kablosuz internet hizmeti başlattı.İlk etapta Asmalıevler, Yunusemre, Karahayıt ve Akköy olmak üzere 4 mahallede 10kablosuz internet istasyonu kuruldu. Cep telefonu şarj noktaları olarak dahizmet veren istasyonları yerinde inceleyen Pamukkale Belediye Başkanı HüseyinGürlesin, kısa zamanda ücretsiz internet hizmetinin tüm ilçe genelineyayılacağını müjdeledi.

Pamukkale Belediye BaşkanıHüseyin Gürlesin’in açıkladığı ve 2016 yılında hayata geçecek 16 vizyon projeiçerisinde yer alan ücretsiz kablosuz internet dönemi Pamukkale İlçesi’nde başladı.İlçede başta gençler ve öğrenciler olmak üzere tüm ilçe halkına hizmet verecekücretsiz kablosuz internet istasyonu ve şarj noktası ilk etapta 4 mahallede kuruldu.Turizm bölgesi Karahayıt’ta 4,  Akköy’de1 olmak üzere, üniversite öğrencilerinin yoğun olarak ikamet ettiği Asmalıevler’de2 ve Yunusemre Mahallesi’nde 3 toplamda ise 10 ücretsiz kablosuz internetistasyonu ve şarj noktasıvatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Güneşten kendi enerjisini üretenistasyonlarda vatandaş hem cep telefonunu şarj edebiliyor hem de istasyonun 50metre çapında interneti ücretsiz kullanabiliyor. Pamukkale Belediye BaşkanıHüseyin Gürlesin, mahallere kurulan istasyonları gezdi, cep telefonunu şarjetti ve interneti kullanarak hizmeti kontrol etti.

“ÜCRETSİZ İNTERNETİSTASYONU VE ŞARJ NOKTASI TÜM MAHALLELERİMİZE YAYILACAK”

Pamukkale İlçesi’nde heralanda hizmet odaklı olarak yatırımları, çalışmaları hayata geçirmeye devamettiklerini belirten Başkan Gürlesin, “29 aylık dönemimizde yaptığımızyatırımlar ve hayata geçirdiğimiz projelerle önemli bir mesafe aldık. İlçemizde68 mahallemize dokunduk.  Dönemimiziçerisinde de inşallah ortaya çıkan eserlerimizle modern bir Pamukkale’ninfotoğrafını ortaya çıkarmış olacağız. 2016 yılı içerisinde hayata geçireceğimiziaçıkladığımız ve kamuoyu ile paylaştığımız 16 vizyon proje içerisinde yer alanücretsiz kablosuz internet hizmetini de başlattık. Modern çağın gereklerinegöre insan refahını düşünerek yenilikleri hayata geçiriyoruz. Günümüzdeteknoloji hızla ilerliyor. Biz de kent olarak bu gelişime ayak uydurmalıyız. Bilgikaynağı olan ve iletişimden, insanların birçok işlemini üzerinden yapabildiği internet,günümüzde artık vazgeçilmezler arasında. Biz de gençlerimize, vatandaşlarımızaher ortamda bilgiye ulaşmalarını sağlamak amacıyla ilçemizde ücretsiz internethizmeti vermeye başladık. İlk etapta turizm bölgemiz ve üniversiteöğrencilerimizin yoğun olduğu 4 mahallemizde toplam 10 ücretsiz kablosuzinternet istasyonu ve şarj noktası kurduk. Bir istasyondan aynı anda 6 kişitelefonunu şarj edebilir ve ücretsiz internetten faydalanabilir durumda. İnşallahkısa zamanda ücretsiz internet istasyonu ve şarj noktası tüm mahallelerimizeyayılacak. Çalışmamızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193