PAMUKKALE'DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ UÇUŞLARI YENİDEN BAŞLADI

PAMUKKALE'DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ UÇUŞLARI YENİDEN BAŞLADI

Pamukkale’de Güney Kore uyruklu turistin ölümünün ardından yasaklanan Ticari Yamaçparaşütü ve Yelkenkanat uçuşları, yeniden başladı.

Pamukkale’deki Dinamit Tepesi Bölgesi’nde, 03 Haziran’da yaşanan Güney Kore uyruklu turistin ölümüne neden olan yamaç paraşütü kazası sonrasında; Ticari Yamaçparaşütü ve Yelkenkanat uçuşları geçici olarak durdurulmuştu. Konuyla İlgili olarak Denizli Valiliği’nden yazılı açıklama geldi. Açıklamada; “Valimiz Hasan Karahan’ın Olur’u ile yayınlanan Yamaç Paraşütü Uçuş Yönergesinde belirtilen her türlü belgeye sahip olmak ve aranan şartları taşımak kaydıyla A Grubu işletme belgeli seyahat acentalarının Türk Hava Kurumu Temsilcisinin koordinesinde olmak şartıyla Ticari Yamaçparaşütü ve Yelkenkanat uçuşlarına Pamukkale Kaymakamı başkanlığında oluşturulan Pamukkale İlçe Sportif ve Turizm Kurulu’nun 13 Haziran 2018 tarihinde aldığı karar ile 14 Haziran 2018 tarihinden itibaren izin verilmiştir” denildi.

3 Haziran’da yaşanan olayda N.S.A. isimli yamaç paraşütü pilotu, Güney Kore vatandaşı Seo Yun Seok (29) isimli turist ile traventerlere yakın bir bölgeden atlayış gerçekleştirdi. Bir süre havada kalan N.S.A. ve Seok'u taşıyan paraşüt inişe geçtiği sırada belirlenemeyen bir nedenden ötürü yere çakıldı. Koreli turist hastane yolunda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER