Pamukkale’deki camiler bayrama hazırlanıyor

Pamukkale Belediyesi Cami Temizlik Ekibi, Ramazan Ayı’nda yoğun mesai harcayarak, ilçe genelinde bulunan tüm camileri temizleyerek bayrama hazırlıyor.

Pamukkale’deki camiler bayrama hazırlanıyor

Denizli’nin nüfus yoğunluğu en çok olan ilçesi Pamukkale’de yaşayan yaklaşık 350 bin kişinin kullanımına hazır 165 cami yer alıyor. Pamukkale Belediyesi, camilerin temizlenmesi ile ilgili çalışmasına devam ediyor. Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, sadece camilerin temizlenmesi için özel ekip kurarak yoğun bir şekilde ibadethaneleri temizliyor. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala özel temizlik ekibi, ilçe sınırları içinde bulunan 165 camiyi baştan aşağı temizlemeye devam ediyor. Ekipler camilerdeki, başta halıları yıkayıp, tüm bölümlerinin temizliğini yapıp hijyenik bir ibadet ortamı oluşturuyor. Caminin büyüklüğüne göre temizlik birkaç saat ya da tüm gün devam edebiliyor. Cami Temizlik Ekipleri, sadece Ramazan Ayı’nda değil tüm yıl boyunca camileri sırayla temizlemeye devam ediyor. Böylece ilçedeki camiler her zaman tertemiz oluyor.

“CAMİLER ÇOK ÖNEMLİ”

Camilerin Allah’ın evi olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Avni Örki, “Camiler biz kulların namaz ibadetini yerine getirdiği mabetlerdir. Biz Pamukkale Belediyesi olarak bu mabetlerin her zaman temiz olması adına çalışmalar yapıyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz ilçe genelindeki 165 camiyi sırayla temizliyor. Ramazan Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Amacımız hem bayramda hem de diğer zamanlarda camilerimizin tertemiz olması. Bunun için çalışmalarımız aralıksız devam edecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER