PAMUKKALE’DEKİ OKULLARDA ALINAN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ MASAYA YATIRILDI

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, Pamukkale İlçesi’deki okullarda alınan güvenlik ile ilgili konular Vali Hasan Karahan başkanlığında gerçekleştirilen geniş katılımlı toplantıda, masaya yatırıldı.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, Pamukkale İlçesi’ndeki okullarda alınan güvenlik önlemleri için geniş katılımlı toplantı gerçekleştirildi. Pamukkale Halkeğitim Merkezinde düzenlenen toplantıya; Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci,  Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcı, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, daire müdürleri, okul müdürleri, muhtarlar, okul servisi yetkilileri ile diğer ilgililer katıldı. Toplantıda; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz ve İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Pınar Duymuş Acer, okullarda alınan ve alınacak olan güvenlik önlemleri hakkında katılımcılara sunum eşliğinde bilgi verdiler.

“OKULLARIMIZ PAZARTESİ GÜNÜ AÇILIYOR”
Toplantının başkanlığını yapan Vali Hasan Karahan, okul güvenlik toplantısında amaçlarının toplumun tüm kesimlerinin bu konuya ilgisini ve hassasiyetini arttırmak olduğunu söyleyerek; “Okullarımız pazartesi günü açılıyor. Hepbirlikte yaklaşık 200 bin öğrencimiz ve öğretmenimizle yollardayız. Bazı öğrencileirmiz  hafta başında okula başladılar. İlimizde ve bütün ilçelerimizde okullarımızın yöneticileri, muhtarlarımız, okul aile birliklerimiz, bu tür toplantılar yaptılar. Biz de ilimizin hem genel değerlendirmesini burada alalım hemde Pamukkale ilçesi genelindeki yapılan faliyetleri dinleyelim diye böyle bir toplantı düzenledik” dedi.

“DENİZLİLİ VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİNİ VE İLGİSİNİ BİLİYORUZ”
Denizli’nin eğitimin her alanında Türkiye’ye örnek bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Karahan, “Eğitimle ilgili Denizlili vatandaşlarımızın desteğini ve ilgisini hepimiz biliyoruz. Bu konuda sıkıntımız yok. Bizler de kamu görevlileri ve yerel yönetimler olarak elimizden gelen gayreti yapıyoruz. Amacımız 200 bin insanı ilgilendiren eğitim öğretim yılını huzurlu bir şekilde geçirmek. Buradaki başarımız aynı zamanda geleceğimizin de teminatı. Bu yüzden hepimizin bu konuda hassas ve dikkatli olması gerekiyor. Eğitimde görev alan paydaşlarımıza da sizlerin huzurunda özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Arkadaşlar proje ve programlarımızı anlattılar” diye konuştu.  Toplantıda katılımcılar, eğitim-öğretim yılı boyunca yaşanan sıkıntılar hakkında bilgiler verdi. İfade edilen sıkıntıların çözüm yolları görüşüldü.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER