Pamukkaleli çocuklar barınakta hayvanlarla, Gezegen Evi’nde uzayla tanıştılar

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçedeki çocukların yaz tatillerini gönüllerince geçirip, sosyalleşebilmeleri için hayata geçirdiği projelerle çocukların gönüllerini fethediyor. Pamukkale Belediyesi, ilçede Kur’an Kursu’na katılan çocukları Hayvan Barınağı’na ardından da Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi bünyesinde bulunan Gezegen Evi’ne götürdü.

Pamukkaleli çocuklar barınakta hayvanlarla, Gezegen Evi’nde uzayla tanıştılar

Pamukkale Belediyesi, ilçedeki çocukların yaz tatillerini gönüllerince geçirip, gelişimlerine katkı verecek, sosyalleşmeyi, paylaşmayı öğrenip, hayal dünyalarına katkı sunacak projeyle miniklerin gönüllerini fethediyor. Belediye Başkanı Avni Örki, belediye olarak futboldan halk oyunlarına, yabancı dil kurslarından satranç kursuna ve hemen hemen her mahallede çocuk şenlikleri düzenleyerek binlerce çocuğun mutlu olmasını sağladıklarını bildirdi. Ayrıca, yaz başından bu yana camilerde Kur’an öğrenen minikler içinde mini bir gezi programı düzenlediklerini ifade eden Başkan Örki, minikleri Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ardından da, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi bünyesinde bulunan ‘Planetaryum’ diğer adıyla Gezegen Evi’ne götürerek, hoş vakit geçirmelerini sağladıklarını belirtti.

ÖNCE BARINAK, SONRA GEZEGEN EVİ

Belediyenin yaz başından bu yana devam eden gezi projesi kapsamında yaklaşık bin çocuk, hayvanlarla tanışıp, gezegen evinde uzayı keşfetti. Gezinin konuklarından biri de Zeybek Cami oldu. Cami Görevlisi Kazım Kılıç, Pamukkale Belediyesi’nin başlatmış olduğu bu hizmetten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Belediyemiz gerçekten güzel bir hizmete imza attı. Bu çocuklarımız hayvanat bahçesinde sevgiye muhtaç, hastayken tedavi edilen hayvanları gördüler, ardından da Planetaryum’a gittiler. Belediyemize bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanları seven minikler, Gezegen Evi’nde de güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve tüm gök cisimlerinin görüntülerinin izleyebilme şansı buldular. Geziye katılan miniklerden İsmail Akçaöz, “Biz Pamukkale Belediyesine bu geziyi düzenlediği için çok teşekkür ederiz. Hayvan barınağında engelli köpekleri kedileri gördük. Sahiplenebileceğimiz hayvanları gördük. Çok teşekkür ederiz” dedi. Hayvan barınağında hayvanlarla ilgili birçok şeyi öğrendiklerini belirten Cemal Emre Akay, Gezegen Evi’nin de çok ilginç ve güzel bir yer olduğunu ifade etti. Hayvan barınağında engelli kedi ve köpekleri görünce çok duygulandığını belirten minik Azra Altıntaş, “Ben kedileri köpekleri çok seviyorum. Hayvan barınağına gidince de, engelli hayvanları görünce ağlayasım geliyor. Onları çok seviyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER