Pamukkaleli çocuklar, oyunlarla haklarını öğrendi

Pamukkale Belediyesi, Sosyal İklim Derneği ile ortaklaşa olarak ‘Ben Çocuğum, Haklarım Var’ etkinliği gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte Sosyal İklim Dernek Başkan Yardımcısı Gaye Tuğrulöz çocukların hakları konusunda bilgiler aktardı.

Pamukkaleli çocuklar, oyunlarla haklarını öğrendi

Pamukkale Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Pamukkale’de önemli noktalardaki billboardlara, miniklerin çizdiği resimler renklendirmişti. Bunun devamı niteliğinde, çocuk hakları ve bu haklara ulaşamayan çocuklar hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Ben Çocuğum Haklarım Var’ etkinliği düzenlendi. Pamukkale Belediyesi ve Sosyal İklim Derneği iş birliğinde yapılan etkinlik YSE’deki Pamuk Kafe’de gerçekleşti. Sosyal İklim Dernek Başkan Yardımcısı Gaye Tuğrulöz’ün bizzat katılarak çocuklara oyunlarla haklarını öğrettiği etkinlikte çocuklar, oldukça keyifli bir zaman geçirerek, hakları hakkında merak ettiği tüm soruları da sorabildiler.

“ÇOCUKLARIMIZA HAKLARINI ÖĞRETİYORUZ”

21 yaşında olduğunu ve 9 yaşından bu yana sivil toplum çalışmalarında yer aldığını belirten Tuğrulöz, “Çocuk senatosunda, çocuk meclislerinde karar alma mekanizmalarına dahil oldum ve UNICEF’in çocuk hakları ve katılma eğitimini tamamladım. Bugün burada Sosyal İklim Derneğimiz adına çocuk çalışmalarını yaygınlaştırmak adına Pamukkale Belediyesi’nin desteğiyle buradayız. Burada, Pamukkale’de yaşayan çocuklara çocuk haklarını ve katılımını anlatıyor ve onlara oyunlarla oyunlaştırılmış bir şekilde hak temelli oyunlar oynatarak, haklarını öğrenmelerini sağlıyoruz. Bu çalışmalarda bize destek olan Pamukkale Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” dedi.

ÇOCUKLAR DA AİLELER DE ETKİNLİKTEN MEMNUN

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği etkinliğe çocuklarını getiren aileler, etkinlik için teşekkür etti. Etkinliğe katılan velilerden biri olan Uğur Kalender, etkinliği başarılı bulduğunu belirterek, “Çocuklarımızın belli başlı hakları var. Bunları bir şekilde çocuklarımıza göstermemiz gerekiyor. Belediye Başkanımız Avni Örki’ye böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ederiz” diye konuştu.

ÇOCUKLAR BİZİM İÇİN DEĞERLİ

Çocukların ülkenin geleceğinin emanet edileceği kişiler olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Avni Örki, “Biz Çocuk Hakları’na önem veriyoruz. Çocuklarımız bu ve benzeri etkinliklerle haklarını öğrenmiş oluyor. 20 Kasım Çocuk Hakları Günü idi. Biz çocuklarımızın haklarına önem verdiğimiz için farkındalık çalışmalarına destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. İlçemizde yaşayan herkes gibi çocukların da mutluluğu için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER