Pamukkaleli çocuklar sömestir tatilini dolu dolu geçirdi

Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde yaşayan çocuklara yönelik her fırsatta etkinlik düzeliyor. Yarı yıl tatili döneminde ‘Sömestir Atölyesi’ kurulurken burada çocuklar origami, kokulu taş boyama ve ebru sanatının inceliklerini öğrendi.

Pamukkale’de yaşayan vatandaşların mutluluğu için çeşitli projeler hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, yarıyıl tatilinde öğrencilere yönelik programlar hazırladı.

İlçe genelinde yaşayan 6-13 yaş grubunda yer alan çocukların katıldığı ‘Sömestir Atölyesi’ açılırken burada origami, kokulu taş boyama ve ebru dersleri verildi.

Eğitmenler gözetiminde hafta sonları düzenlenen kurs Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında gerçekleştirildi. Çocuklar, öğretmenlerden ebru, origami ve kokulu taş boyama konularında eğitimler alarak yarı yıl tatillerini farklı bir şekilde geçirmiş oldu. Belediye Başkanı Avni Örki, ‘Sömestir Atölyesi’ndeki derslere katılan çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla tek tek sohbet eden Başkan Örki, onlarla origami yaptı. Başkan Örki, “Pamukkale’de yaşayan herkesin mutluluğu bizim için önemli. Belediyemizin Kültür İşleri Müdürlüğü ilk ve ortaokulda yer alan öğrencilerimiz yönelik, onların sömestir tatilini en verimli şekilde geçirmeleri amacıyla ‘Sömestir Atölyesi’ açtık. Burada öğrencilerimize ebru, taş boyama ve origami kursları verildi. Amacımız çocuklarımızın yarı yıl tatilinin eğlenceli ve farklı bir şekilde geçirmelerini sağlamaktı. Burada gördüğüm kadarıyla çocuklarımız bu atölyeden memnun kalmışlar. Bu ve benzeri kurslarla Pamukkale’de yaşayan herkesin mutlu olması için çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında tüm öğrencilere başarılar dilerim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER