“Pamukkale’ye girişler bayramda yerli turiste ücretsiz olmalıydı”

Denizli turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Pamukkale Ören Yeri girişlerinin yerli turiste ücretiz olması gerektiğini vurgulayarak; “Farklı bölgelere tatile gidemeyen Denizlili vatandaşlarımızın Pamukkale ile özlemlerini gidermesini ve bu bölgede tatil havasına girmelerini isterdik. Talep ediyoruz. Vatandaşlarımız bize destek versin” dedi.

Bu yıl 9 gün olan Ramazan Bayramı tatili öncesinde Pamukkale’yi ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistler çevresindeki otellerde konaklamak için rezervasyonlarını günler öncesinden yaptırdı. Denizli turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, bayram tatili sürecinde otellerdeki doluluk oranlarına ilişkin açıklama yaptı. Başkan Şen; “Bayramlarda özellikle yerli misafirlerimizin yoğun bir şekilde yurtiçinde seyahat ettiğini görüyoruz. Ramazan Bayramı tatilinde de bölgemizde dolulukların çok yüksek olacağını göreceğiz. Otellerimizin birçoğu şu anda dolu. Geçtiğimiz yıllarda Pamukkale’de dolulukları yüzde 100 görüyorduk. Bu dönemde özellikle şehir merkezindeki otellerimizde de rezervasyon talebi oldu. Şehir içindeki otellerimizin fiyatları daha uygun. Misafirlerimize tatil boyunca en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ BİZE DESTEK VERSİN!”

“Gönül isterdi ki; bu bayramda Pamukkale Ören Yeri’ne girişler yerli misafirlerimize ücretsiz olsun” diyen Başkan Şen sözlerine şöyle devam etti: “Farklı bölgelere tatile gidemeyen Denizlili vatandaşlarımızın Pamukkale ile özlemlerini gidermesini ve bu bölgede tatil havasına girmelerini isterdik. Talep ediyoruz. Vatandaşlarımız bize destek versin. Hükümetimizin aldığı kararlar ile her yıl, her bayramda köprü ve otoyollar vatandaşlarımıza ücretsiz oluyor. Biz ören yerlerinin de bu kategoriye girmesini istiyoruz. Vatandaşlarımız bölgemize geldiğinde giriş ücretlerinin 50 TL olması sebebiyle Pamukkale’ye girmeden sadece bakmakla yetinip gidiyorlar. Bu bizim arzu ettiğimiz bir durum değil. Biz ören yerlerimizi, müzelerimizi ne kadar fazla ziyaret ettirebilir ve ne kadar fazla tanıtımını yapabilirsek gelecek nesillere de aktarabiliriz.”

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin üyenek
Hüseyin üyenek - 3 yıl Önce

Mademki yeni nesillere aktarma cabadindasiniz öncelikle para kazanmak değil turizmi yaymak tarihi hatırlatmak olmalı ilk hedef ayrıcada fiyat lar makul fiyatta olmalı kişi başı fiyat yüksek

SIRADAKİ HABER