“PAMUKKALE’YE HİZMET BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

AK Parti'nin kurulduğu 14 Ağustos 2001'de AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Kurucu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Mehmet Teke, partisi, Denizli Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin birçok kademesinde görev yapmasının ardından Pamukkale Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Başkan adaylığının en güçlü ismi olarak göze çarpan Mehmet Teke, "Pamukkale’ye hizmet bir bayrak yarışıdır" diyerek, hedefinin hizmet çıtasını daha da yukarıya taşımak olduğunu vurguladı.

“PAMUKKALE’YE HİZMET BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

2001 yılında AK Parti Denizli Gençlik Kolları Kurucu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmasının ardından partisinde, Denizli Belediyesinde ve 2014 yılından sonra ise Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin birçok kademesinde görev alan Mehmet Teke, Pamukkale İlçesi’nden belediye başkan aday adayı oldu. AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz'e aday adaylığı başvuru formunu teslim eden Mehmet Teke, Pamukkale’ye bugüne kadar hizmet eden herkese teşekkür ederek, kalbi Pamukkale için çarpan ve Pamukkale’ye hizmet etmek için yola çıkan diğer tüm aday adaylarına başarılar diledi. Kurucu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğu Gençlik Kolları’ndan bu yana mensubu olmaktan şeref duyduğu AK Parti'den Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu duyuran Teke, gerek belediyecilik gerekse özel sektör deneyimlerini AK Parti çatısı altında Pamukkale ilçesi için paylaşmak istediğini söyledi. Teke; "Bunu da dava arkadaşlarımla el ele gönül gönüle vererek başaracağıma yürekten inanıyorum. Bugüne kadar olduğu gibi 30 mart 2019’da da hemşehrilerimiz  yerel yönetimlerde AK Partimize teveccüh göstererek, 'durmak yok yola devam' diyeceklerdir. Ülkemizin son dönemdeki başarı performansı artarak devam edecek ve istikrar kalıcı hale gelecektir. Güzeller güzeli ülkemiz cumhuriyetimizin 100. yılında dünyada örnek gösterilen ülkeler arasında yerini alacaktır. Bu başarı yolculuğu bu topraklarda yaşayan herkese önemli sorumluluklar yüklemektedir. Bende kentimizin ve ülkemizin bu başarı yolcuğunda daha etkin rol, daha fazla sorumluluk alabilmek ve daha fazla ter dökebilmek amacıyla Pamukkale ilçemize hizmet etmeye talip oldum.  Kısacası bugün liderimize, ilçemize ve şehrimize vefa borcumu ödemek için aday adayı oluyorum" diye konuştu.

"PAMUKKALE’YE HİZMET BİR BAYRAK YARIŞIDIR"

Bugünü Pamukkale İlçesi için yeni projelerin, yeni hedeflerin, yeni heyecanların başlangıcı olarak değerlendiren Mehmet Teke, "Gün, Pamukkale için bir olma, güçlü olma günüdür. Bugün Pamukkale için tarihe not düşme günüdür. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Pamukkale’ye hizmet bir bayrak yarışıdır. Bayrak yarışının bundan sonraki aşamasında Pamukkale’ye hizmet bayrağını en üst seviyeye getirmek tek dileğimdir. Bu kararı almamda halkımızın yoğun ısrarı ve talepleri, teşkilatımızın teşviki ve çevremin desteği etkili oldu. Gördüm ki adaylığımla ilgili geniş bir mutabakat ve beklenti var. Bende bana güvenenlere hizmet etmek için bu yola çıktım. Çünkü Pamukkale ilçesinin ve hemşehrilerimin her şeyin en iyisi ve en güzeline layık olduğuna inanıyorum" dedi.

"PAMUKKALE, 5 YIL SONRA ÇOK DAHA FARKLI KONUMA GELECEK"

Pamukkale'nin ekonomik potansiyeli ve stratejik konumuyla Denizli'nin ve Türkiye'nin göz bebeği olduğunu vurgulayan Mehmet Teke, "5 yıl öncesine göre Pamukkale bugün nasıl daha farklı yere geldiyse 5 yıl sonra da çok daha farklı konuma gelecektir. Pamukkale’nin ve ülkemizin parlak geleceğine katkıda bulanabilirsem ne mutlu bana. İlçemizin tarım, ticaret ve sosyo-ekonomik sorunlarını birebir yaşayarak görmüş, öğrenmiş birisiyim. Pamukkale’nin en uzak köyünün derdini de merkezindeki mahallesinin de derdini biliyorum. Bu sorunları çözecek plan ve projelerimiz var" diye konuştu.

“HEDEF: HİZMET ÇITASINI DAHA DA YUKARIYA ÇIKARTMAK”

Mehmet Teke, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Pamukkale için atılacak her bir adımda, üst üste konulacak her bir taşta, halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla hareket edeceğiz. Teşkilatımızla ve hemşehrilerimizle el ele vererek hizmet çıtasını daha da yukarıya çıkartmak istiyorum. Pamukkale’nin  zaman kaybetmeye, yerinde durmaya tahammülü yok, sabrı yok. Pamukkale için hep beraber çalışacağız, hep beraber koşacağız. Bu yolculuğumda beni yalnız bırakmayan değerli dostlarıma canı gönülden teşekkür ediyor, hemşehrilerimi saygı ve muhabbetle selamlıyorum."

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER