Pamukkale’yi e-festivalle tanıtalım

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, beyaz cennet Pamukkale’nin daha çok kitlelere tanıtımının yapılması için en uygun zamanın yaşandığını söyledi. Başkan Yılmaz, “Herkesin evinde bilgisayar, internet başında olduğu bir dönemde, düzenlenecek e-festivalle Pamukkale’yi daha geniş kitlelere tanıtabiliriz” dedi.

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde bulunun şifalı suyu, beyaz travertenleri ile ünlü beyaz cennet Pamukkale’nin tanıtımının yapılması için en uygun zamanın yaşandığını söyledi.

Virüs tedbirleri kapsamında insanların evlerinde bilgisayar ve internet başında daha çok zaman geçirdiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, düzenlenecek e-festivalle tüm dünya ülkelerinde çok büyük izleyici kitlesine ulaşılabileceğini vurguladı.

Pandemi öncesinde yılda 2 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Pamukkale’nin tanıtımı için önceden festivaller düzenlendiğini, binlerce insanın Pamukkale’ye akın ettiğini anlatan Başkan Yılmaz, “Pamukkale UNESCO Kültür Mirası olması nedeniyle dünyada marka değeri yüksek bir turizm merkezi. Özellikle pandemi dönemini dikkate aldığımızda salgın hastalıklarla birlikte hepimizin tedbirlere riayet etmek usulüyle evlerinde daha çok zaman geçirdiğini ve bu kısıtlamalara riayet ettiğini görüyoruz. Bu nedenle ben Pamukkale’de kırsal hayatın, tekstilin, turizmin, mermerin bir kompleks yapıyla değerlendirmek suretiyle Pamukkale Turizm Festivali’ne ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Süreci doğru irdeleyebilirsek festival yöntemiyle biz internet vasıtasıyla dünyada milyonlarca insana çok rahatlıkla ulaşabilecek atmosferde yaşıyoruz. Bu nedenle pandemi sonrası turizm atağına girişen Pamukkale’yi ben festivalle mümkün kılabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER