'PARA KASADA DURMASIN 'ESNAFA VERELİM' DEDİK'

'PARA KASADA DURMASIN 'ESNAFA VERELİM' DEDİK'

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan,  seçimlere kısa süre kala basın mensuplarıyla bir araya geldi ve icraatlarını anlattı. “Para kasada durmasın, esnaf kullansın” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Erdoğan, Pazartesi gününden itibaren yeni bir kredi paketini kullandırmaya başlayacaklarını söyleyerek, “Ticaret Odaları koltuklarında oturanlar bu işleri yapmak zorunda, biz de devam edeceğiz. Tüm ekibimizle sahada olacağız” dedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 2 Nisan’da yapılacak olan DTO seçimleri öncesi, Anemon Otel’de basınla bir araya geldi. Görev yaptığı süreç boyunca hayata geçirdikleri projeleri anlatan Başkan Erdoğan, ekip olma ruhunun altını çizerek, “Ne yaptıysak hep beraber yaptık. Ekip varsa, Denizli’ye hizmet var” dedi. KOSGEB eğitimlerini tamamladıklarını belirten Erdoğan, “Girişimcilik eğitiminden sonra 200’e yakın girişimci iş yerini kurdu. Girişimcilik anlamında Türkiye’de ilk sıradayız” dedi.

 “198 BAYAN GİRİŞİMCİYE EĞİTİM VERDİK”
Kadınlara istihdam sağlama konusunda da ciddi adımlar attıklarını belirten Erdoğan, “Kadınların ekonomik ve sosyal konumlarını güçlendirmek, ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlamak, fırsat tanıyıp iş ve meslek sahibi olmalarını kolaylaştırmak için Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile başlattığımız Kız Kardeşim Projesi’nde, 198 bayan girişimciye eğitim verdik” dedi.

“EXİMBANK YÜZDE 40 KREDİ İMKANI SAĞLADI”
“Platform sözcüsü olduğumuz dönemde gücümüze güç kattık” diyen Erdoğan, “ Denizli Platformu Dönem Sözcülüğü görevini de yürüttüğümüz bu dönemde, şehrimizdeki iş dünyasını temsil eden Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ortak hareket edip, gücümüze güç kattık; finansmana erişime yönelik girişimlere öncülük ettik. Bu sayede, 7 Nisan 2017 tarihinde Türk Eximbank Denizli Şubesi açıldı. Eximbank, 2017 yılında Denizlili ihracatçımızın ihracat miktarının yüzde 40’ını kredi olarak kullandırdı. Bu oran, yaklaşık 1 milyar 200 milyon Dolar’a tekabül etmektedir. Kredi Garanti Fonu Denizli Şubesi artık üyelerimize daha yakın; çünkü DTO binasında hizmet veriyor” ifadelerini kullandı.

“21 ADET TASARIM MERKEZİ’NE ULAŞTIK”
Çabaları sayesinde 21 adet Tasarım Merkezi’ne ulaştıklarını belirten Erdoğan, “Bugün Denizli’de 21 adet Tasarım Merkezi var. Nüfusa göre oranladığımızda, İstanbul ve İzmir gibi iki metropolün ardından Türkiye’de ilk 3’teyiz. Girişimlerimiz sonucunda; Şirket Kuruluş işlemlerinin tümü artık DTO’da yapılıyor. 7 prosedür 1’e indi. İlan bedeli, tescil Harçları ve sermaye şirketleri için on binde dört olan Rekabet Kurumu Payı, DTO’da tahsil ediliyor. Üyelerimiz, birçok işlem için başka resmî kurumlar ile bankalara gitmekten kurtuldu. Onlar adına biz tahsil edip ilgili hesaplara yatırıyoruz” diye konuştu.

“TÜM EKİBİMİZLE SAHADA OLACAĞIZ”
Kredi fonları ile esnafa katkı sağladıklarını ve esnafa yeni bir kredi imkanı sağlayacaklarının duyurusunu da yapan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan, “Göreve geldiğimde ‘kasada ne kadar paramız var’ diye sormuştum. ‘Kasada durmasın, esnafa verelim’ diye çıktığımız bu yolda, 600’e yakın firmamıza 43 milyon lira katkı sağladık. Esnaf varsa, biz de varız, bunun farkındayız. Ticaret Odaları koltuklarında oturanlar bu işleri yapmak zorunda, biz de devam edeceğiz. Tüm ekibimizle sahada olacağız” diye konuştu.

 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER