PARALARINI ALAMAYAN İNŞAAT İŞÇİLERİ ÇATIYA VE VİNCİN TEPESİNE ÇIKTI

Denizli'de toplu konut inşaatında çalışan bazı işçiler, 3 aydır paralarını alamadıkları gerekçesiyle 18 katlı binanın çatısı ile yüksekliği 50 metre olan vincin tepesine çıkarak, intihar eylemi yaptı. Polis, eylem yapan işçileri polis, yaklaşık 1 buçuk saat süren çalışmayla ikna etti.

PARALARINI ALAMAYAN İNŞAAT İŞÇİLERİ ÇATIYA VE VİNCİN TEPESİNE ÇIKTI

Denizli'de toplu konut inşaatında çalışan bazı işçiler, 3 aydır paralarını alamadıkları gerekçesiyle 18 katlı binanın çatısı ile yüksekliği 50 metre olan vincin tepesine çıkarak, intihar eylemine girişti. Polis, eylemlerini sürdüren işçileri ikna etmeye çalıştı.

Demirören Haber Ajansı’nın haberine göre;  olay, saat 14.00 sıralarında Merkezefendi İlçesi Selçukbey Mahallesi'nde meydana geldi. İki firmanın ortak yürüttüğü toplu konut projesinde çalışan işçilerden bazıları, 3 aydır paralarını alamadıkları gerekçesiyle, 18 katlı bir binanın çatısına ve 50 metre yükseklikteki vincin tepesine çıktı. İntihar edeceklerini söyleyen işçileri gören mesai arkadaşları, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri, binaya girerek, işçileri ikna etmek için çalışma başlattı.

Soğuk ve yağmurlu bir hava hakim olan kentte, işçilerin eylemi, yaklaşık 1 buçuk saat süren ikna çalışmalarının ardından sona erdi. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER