Paraşütle uçuş izni Pamukkale Belediyesi’nden alınacak

Pamukkale’de son zamanlarda büyük ilgi gören yamaç paraşütü ve yelkenkanat uçuşları konusunda tüm izinler, Pamukkale Belediyesi’nden alınacak.

Paraşütle uçuş izni Pamukkale Belediyesi’nden alınacak

Denizli’de Pamukkale uçuş bölgesi sınırları içinde ticari, eğitim ve gösteri amaçlı uçuş yapmak isteyen acente firmaları ile ilgili kurum ve kuruluşlar bugüne kadar gerekli izinleri Pamukkale Kaymakamlığı’ndan alıyordu.

Denizli Valiliği tarafından hazırlanan ve Yamaç Paraşütü ve Yelkenkanat Uçuş Yönergesi’ne göre bu konudaki tüm izinler Pamukkale Belediyesi’nden alınırken ilgili denetimler de yine belediye tarafından gerçekleştirilecek.

Pamukkale bölgesi’nde paraşüt ve yelkenkanat uçuşları Kurtluca Mahallesi sınırları içinde yer alan Dinamit Tepesi ve Güney Tepesi’nden yapılıyor. Pamukkale’nin turizm konusunda farklılıklarla dikkat çektiğini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizde son yıllarda paraşüt ve yelkenkanat uçuşları genellikle yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Daha önce bu konuda izin ve denetimler Pamukkale Kaymakamlığı tarafından yapılıyordu. Şubat ayı sonu itibariyle bu konudaki izinler ve denetimler belediyemiz tarafınca yapılacak. Ticari, gösteri ve eğitim amaçlı yapılan uçuşlar ile ilgili her türlü izin için başvurular belediyemizce yapılacak. Pamukkale’nin adını ne kadar farklı unsurlarla duyurursak o kadar iyi. Paraşüt ve yelken kanat bu açıdan çok önemli” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211