'PARTİMİN BANA İHTİYACI VARSA, BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY DA OLURUM'

'PARTİMİN BANA İHTİYACI VARSA, BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY DA OLURUM'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan CHP Eski Genel Sekreteri Adnan Kesin, 24 Haziran seçimleri ve 2019 Mart’ında yapılması planlanan yerel seçimleri değerlendirdi.
‘2019 Mart ayında yapılması planlanan Yerel Seçimlerde CHP’den Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak mısınız?’ sorusunu yanıtlayan Keskin; “Partimin bana ihtiyacı varsa, bana bu konuda bir görev verirse, ben görevden kaçan bir adam değilim” dedi. 

CHP Eski Genel Sekreteri ve CHP Eski Milletvekili Adnan Kesin, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu. 24 Haziran seçimleri ve 2019 Mart’ında yapılması planlanan yerel seçimleri değerlendiren Keskin, “Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile CHP tabanında, iktidarı yakalamak konusunda bir hırs, bir heves, bir heyecan oluştu. Muharrem İnce’nin adaylığıyla edilgen bir şekilde kenarda duran, CHP’yi izleyen partililer de devreye girdi ve bu mücadeleye dâhil oldu. Örgütlerimiz bu konuda ciddi bir dinamizm sergiliyor” diye konuştu. 

KESKİN’DEN AKBABA’YA ÖVGÜLER
Programda CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba’ya da övgüler yağdıran Adnan Keskin, “Yaşının ve siyasi tecrübesinin azlığına rağmen, gayet olgun bir şekilde bu işi götürüyor. Parti içerisindeki barışın, dayanışmanın çok üst düzeye çıkmasını sağlayacak bir gayret sarf ediyor” dedi.  

“PARTİMİN BANA İHTİYACI VARSA, BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY DA OLURUM”
Keskin, programda kendisine yöneltilen ‘2019 Mart Ayı’nda yapılması planlanan Yerel Seçimlerde CHP’den Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak mısınız, olmaya niyetiniz var mı? sorusuna çarpıcı bir cevap verdi. Keskin, “Ben siyasi egolarımı tatmin ettim. CHP’de tüm makamlarda, tüm görevlerde bulundum. Artık kendi egolarım değil ama partimin bana ihtiyacı varsa, bana bu konuda bir görev verirse, ben görevden kaçan bir adam değilim. Bakın şimdi aday değilim ama bazı adaylardan on kat fazla çalışıyorum” ifadelerini kullandı. 

“KENDİMİ AVANTAJLI DURUMA GETİRECEK BİR LÂF SÖYLEMEYİ ÇOK AHLÂKLI BULMUYORUM”
Her şeyin adaletli olması gerektiğinin altını çizen Adnan Keskin, “bu konuda yeni bir mücadeleye girmek isteyen arkadaşlarımız vardır. Şimdiden onların önünü kesecek, kendimi avantajlı duruma getirecek bir lâf söylemeyi çok ahlâklı bulmuyorum” şeklinde konuştu. 

İRFAN ATASOY  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER