PAŞA'NIN KAFESİ BOŞ KALDI

PAŞA'NIN KAFESİ BOŞ KALDI

İstiklal Caddesi’nde esnaf olan Hüseyin Acar’ın ‘Paşa’ isimli papağanı, kayboldu. Acar, yaklaşık 6 yıldır elinde beslediği ve 80-90 kelime konuşabilen Paşa’yı bulana ödül vereceğini bildirdi.

Pamukkale İlçesi’ne bağlı İstiklal Caddesi’ndeki Acar Garden Çiçek Sarayı’nın sahibi Hüseyin Acar’ın papağanı kayboldu. Yaklaşık 6 yıldır beslediğini ve ‘Paşa’ ismini verdiği papağanın80-90 kelime konuşabildiğini de söyleyen Acar, “Paşa, bir şeyden korkarak uçtu. Eski Orman Müdürlüğü’nün oradan boş alana kaçan Paşa’yı, araçların da gelmesi üzerine koşup yakalayamadık. Paşa ancak 100-150 metre gibi kısa mesafe uçabiliyordu. Biz bunun için çok üzgünüz. Bizim bir evladımız gibiydi. 6 seneden beri biz bakıyoruz. Torunum da aynı şekilde çok üzgün. Bulan veya gören vatandaşlarımıza kuşumuzu teslim etmelerini istiyoruz” dedi.

PAŞA’YI BULANA ÖDÜL VERECEK
Eski Orman Müdürlüğü’nün bulunduğu boş araziye doğru uçtuğunu dile getiren Acar, Paşa’yı bulup getirene de ödül vereceklerini bildirdi. Acar, “Teslim eden kişiye ödül vereceğiz. Torunumun adını ‘Nehir, koş koş’ gibi kelimeler söylüyordu. Dükkanımızın, ailemizin ve torunumun maskotuydu. Bu işte en çok üzülen torunum oldu. Denizlilerimizden buldukları takdirde bize teslim etmelerini istiyoruz” dedi.

MEHMET ÜNLER-GÜRKAN GÖK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221