PASVAK, aş yerine gıda yardımı yapacak

Denizli’deki muhtaçlara 16 yıldır yemek yardımı yapan Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), korona virüs tedbirleri kapsamında geçici olarak gıda yardımında bulunacak.

PASVAK, aş yerine gıda yardımı yapacak

Denizli’deki muhtaçlara 16 yıldır yemek yardımında bulunan Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), dünyanın mücadele ettiği korona virüs tedbirleri kapsamında önlemlerini arttırdı. Konuya ilişkin PASVAK Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sosyal hayatımızı sarsan, gündemimizi ciddi şekilde meşgul edip kaygı ortamı yaratan salgına dair PASVAK Aşevi yönetim kurulu olarak korona virüse dair tüm gelişmeleri dikkatle takip etmekteyiz. Hali hazırda devam eden yemek dağıtım faaliyetimizi kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çalışmalarımızı özenle sürdürmekteyiz. 16 yıldır, her gün bin 200 ihtiyaç sahibine 2 öğün yetecek, 3 çeşit sıcak yemeği ekmeğiyle birlikte kapılarına kadar ulaştırmaktayız. Aşevinde yemekler temiz ve sağlıklı bir şekilde, tam zamanlı çalışan gıda mühendisi gözetiminde imal edilmektedir. Dağıtım personelimiz, dağıtım esnasında bone eldiven ve maske kullanmakta, her evde eldiven yenileyip, kişiler ile mesafeyi koruyarak kurallara uymaktadır. Bir gün öncesinde bırakılan ve bir gün sonrasında ihtiyaç sahipleri tarafından temiz bir şekilde tarafımıza teslim edilen sefer tasları, dağıtım sonrası aşevinde tekrardan bulaşık makinasında deterjanlı su ile yüksek derecede yıkanmaktadır. Dağıtım araçlarımız her gün yıkanıp dezenfekte edilmektedir. Göstermiş olduğumuz bu titizliğe rağmen yemek verdiğimiz kişiler günlük sosyal temas ile ilgili olarak bizlere kaygılarını iletmişlerdir. Yönetim kurulumuz yaptığı değerlendirmede, bulaşma ihtimalini azaltmak bakımından, geçici olarak, sıcak yemek yerine iaşe yardımına geçilmesinin daha isabetli olacağı kanaatine varmıştır. Dayanıklı ekmek ve et kavurmasını da içeren gıda paketlerimiz iki haftada bir ihtiyaç sahiplerinin kapılarına ulaştırılacaktır. Küresel anlamda maruz kalınan bu salgından insanların hem bedensel hem de psikolojik olarak etkilenmemeleri en büyük temennimizdir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma aktaş
Fatma aktaş - 12 ay Önce

Ben bir yıldır başvurdum her hangi bi cevap gelmedi eşim günü birlik calışan şu bir yıla yakın hasta tedavi görüyor ben ise 10 yıldır yumuşak doku ve astım hastasıyım gıda sıkıntımız oluyor ama bakıyorum gercekten ihtiyac sahibi olmayana veriyorsunuz tabi bu hepsi icin degil gercekten ihtiyac sahibi cogunluklu ben kendim icin Allahta biliyor ihtiyac sahibi olmasam sizlere baş vurmazdım şu sor zamanlarda sizden gelecek yardıma muhtac kalmasam sizlere baş vurmazdım 0539 920 06 40 karahasanlı 2243 sok 8/A daire 10 merkezefendi DENİZLİ

SIRADAKİ HABER

banner220

banner221