PASVAK Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü’nde biraraya geldi

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) bağışçıları Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü’nde bir araya geldi. Yıl boyunca çeşitli etkinliklerle ihtiyaç sahiplerine ulaşan PASVAK’ın Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz; “Yıl 365 gün, bir taraftan ihtiyaç sahiplerine ulaşırken diğer taraftan da toplumun veren el kesimiyle birlikte daha güzel ne yapılabilir diyerek bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile herkesin Muharrem Ayı’nı kutluyorum.” dedi.

PASVAK Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü’nde biraraya geldi

Yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine PASVAK vesilesiyle yardımda bulunan yüzlerce PASVAK bağışçısı, Muharrem Ayı nedeniyle verilen Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü’nde buluştu.

Muharrem Ayı’nın önemine vurgu yapan PASVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz; “Aşureyi hazırlamak, dağıtmak bu vesile ile yardımlaşmak bir gelenek. Muharrem ayının feyzinden bereketinden yararlanmak adına, toplumun her kesimiyle paylaşma gayreti içindeyiz PASVAK olarak. Muharrem Ayı’nda da aşure ve keşkekten ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Bizim veren ellerimiz var, alan ellerimiz var. Veren ellerimizi bu vesile ile bir araya getiriyoruz. Yıl 365 gün, bir taraftan ihtiyaç sahiplerine ulaşırken diğer taraftan da toplumun veren el kesimiyle birlikte daha güzel ne yapılabiliriz diyerek bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile herkesin muharrem ayını kutluyorum.” dedi.

PASVAK’ın veren eller için düzenlediği Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü’nde konuşan PASVAK yönetim kurulu üyesi Süleyman Öztürk; “Bizim senelerdir geleneksel bu aşure keşkek günümüz devam etmektedir. Bize yardım eden bağışçılarımızla bu vesile ile bir araya geliyoruz. PASVAK’a ferdi olarak hizmet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

PASVAK’ın etkinliklerinin önemine vurgu yapan PASVAK yönetim kurulu üyesi Abil Çetin; “Biz burada bize güvenen, bize inanan insanların yaptıkları yardımı hakkıyla yerlerine taşımaya çalışıyoruz ve böyle etkinliklerin senelerce devam etmesini arzu ediyorum.” şeklinde konuştu.

Geleneksel Aşure ve Keşkek gününe katılan PASVAK bağışçısı emekli öğretmen Vural Köseoğlu; “PASVAK Denizli için bir nimet. Tüm yardımlarımızı buraya yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER