PAÜ, 15 Temmuz Anma Töreni’ne hazır

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen Darbe Girişimi’nin yıldönümü nedeniyle Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) yapılacak anma töreninin hazırlıklarında sona gelindi.

PAÜ, 15 Temmuz Anma Töreni’ne hazır

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin üçüncü yılında, cumhuriyet ve demokrasi için şehit düşen kahramanları anmak, 15 Temmuz ruhunu diri tutmak adına milli direnişin sembol mekânı olan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Meydanı Açıkhava Amfisi’nde 12 Temmuz Cuma günü saat 15:30’da bir anma programı gerçekleştirilecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak törende, 15 Temmuz Şehitleri için Kuran-ı Kerim Tilaveti yapılacak.

Program, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde hazırlanan, 15 Temmuz gecesi kaydedilen görüntülerden oluşan bir sinevizyon gösterimi ile devam edecek.

Devamında ise, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere il protokolü ve davetlilerin katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anıtı’na karanfil bırakılacak.

Şehitler adına verilecek olan hayır yemeği ve ikramlar ile anma programı son bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER