PAÜ AKADEMİK ODA ORKESTRASI'NDAN YENİ YIL KONSERİ

PAÜ AKADEMİK ODA ORKESTRASI'NDAN YENİ YIL KONSERİ

Pamukkale Üniversitesi Oda Orkestrası, PAÜ Kongre Ve Kültür Merkezi’nde  ‘Yeni Yıl Konseri’ düzenledi. Klasik müzik dinletisi yapılan program vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Üyeleri, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanlarından, lisansüstü öğrencileri ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi çalgı öğretmenlerinden oluşan PAÜ Akademik Oda Orkestrası, Yeni Yıl Konseri düzenledi. , PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Orkestra şefliğini PAÜ Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut’un yaptığı Pamukkale Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası’nın verdiği yeni yıl konserinin repertuarında; Mozart, Piazzolla, Bizet, Hacıbeyov gibi yabancı sanatçıların bilinen eserlerinin yanında Tuğcular, Çalbudak, Kemani Kevser Hanım ve Eroğlu gibi yerli sanatçıların eserleri de yer aldı. Konser sanatseverlerden tam not aldı. Muharrem Gürel Adak, Orhan Dikici, Neslihan Koğa Demirbacak, Aykut Önder Sarıçiftçi ve Merve Nur Kale solo performansları ile konsere damga vurdu. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Can, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatan PAÜ Akademik Oda Orkestrası adına Orkestra Şefi Prof. Dr. Efe Akbulut’a çiçek takdim etti.

“BARIŞ, KARDEŞLİK VE SANAT OLSUN”
Konsere dair bilgiler aktaran PAÜ Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut; “Orkestramızla sanatsal etkinliklerde bulunarak, öğrencilerimize ve toplumumuza müzik kültürü edindirmeye çalışıyoruz. Konserimizde katılımcılarımızın keyifle dinleyebileceği eserlere yer verdik. Eğitim- öğretimin başlamasıyla çalışmalarımıza başladık. Bugün de o çalışmaların ürününü sunacağız. Yeni yıla az bir süre kala bu konseri düzenledik. Yeni yılda herkese barış, kardeşlik, refah içinde güzel günler görmelerini diliyorum. İnsanlarımızın daha sanatsal ve kültürel faaliyetlerle iç içe olduğu bir yıl olsun” dedi.

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211