PAÜ Botanik Bahçe’ye ziyaret

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile birlikte 21 Nisan 2021 Çarşamba Günü PAÜ Botanik Bahçesi’ni ziyaret ederek; burada yetiştirilen endemik bitki türleri hakkında Merkez Müdürü Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak’tan bilgi aldı.

PAÜ Botanik Bahçe’ye ziyaret

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ Kınıklı Merkez Yerleşkesi içinde yer alan, farklı iklim şartlarına uygun endemik bitki türlerinin yetiştirildiği PAÜ Botanik Bahçesi’ni Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile birlikte ziyaret etti.

Ziyarete Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Necip Atar ile Prof. Dr. İbrahim Kısaç, Botanik Bahçesi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak ve PAÜ Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ramazan Alan da katıldı. Burada sera, palmiye adası, kaktüs-sukulent bitkiler bahçesi, kaya bitkileri bahçesini birlikte gezen Rektör Kutluhan ve Başkan Örki’ye, Merkez Müdürü Prof. Dr. Toprak ile yetkililer, farklı iklim koşullarında yetişen bitki ve ağaç türleri ile endemik türler hakkında bilgi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER