PAÜ'de "Halkla İlişkiler Söyleşileri"

Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerini sektör temsilcileri ile buluşturmaya devam ediyor. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından üçüncüsü düzenlenen “Halkla İlişkiler Söyleşileri” etkinliğinde, Denizli’nin sembol firması ve ulaşım denildiğinde akla ilk gelen markası olan Pamukkale Turizm’in Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Buket Güler konuk oldu.

PAÜ'de "Halkla İlişkiler Söyleşileri"

PAÜ İletişim Fakültesi Hierapolis Konferans salonunda gerçekleştirilen “Halkla İlişkiler Söyleşileri” etkinliğine ulaşım sektöründe Türkiye’nin en çok sevilen ilk on markası arasına girmeyi başarmış bir firma olan Pamukkale Turizmin Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Buket Güler konuşmacı olarak katıldı. “Değerli Marka Olmak: Pamukkale Turizm Marka Kimliğini Nasıl Oluşturdu?” başlığı ile sunum yapılan etkinlik Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Eylin Aktaş’ın açılış konuşmasıyla başladı.

İnsan Kaynakları Sürecinde Bir Kâğıttan Fazlası Olmak Zorundasınız

Halkla İlişkiler Söyleşilerinin bu dönem gerçekleştirilen son etkinliğinin konuğu olan Pamukkale Turizmin Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Buket Güler: “Değerli Marka Olmak: Pamukkale Turizm Marka Kimliğini Nasıl Oluşturdu?” başlığı ile firma olarak, sadece kurumsal iletişim çatısı altına yürütülen ilişkilerden, iş işleyiş süreçlerine dair bilgiler paylaştı. Kurumsal İletişim Müdürü; öğrencilerin, gelecek iş hayatına dair beklentilerini karşılayabilmeleri için henüz öğrenci iken nasıl bir yol izlemeleri gerektiğine dair de birtakım tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere: “İnsan kaynakları sürecinde bir kâğıttan fazla olmak zorundasınız” diyen Güler, çalışma hayatına katıldıklarında öğrencilerin işine yarayacak; rahatlık ve kolaylık sağlayacak pratik bilgiler verdi. Organik ilişkilerin önemine vurgu yapan Güler: “İşiniz insanlarla, insanların gerçek tecrübelerini derslerden, seminerlerden öğrenemezsiniz, organik ilişkiler kurmalısınız bunun için de dışarı çıkmalısınız. Ayrıca çalışmak istediğiniz şirketi sadece internet web sayfasındaki bilgileri ile değil, gerçekten iyi tanınmalısınız” şeklinde öğrencilere iş yaşamına giden süreçte rakiplerinden sıyrılmak ve bir adım öne geçebilmek için önemli ipuçları verdi.

Güler, Marka kimliği oluşturulurken dikkat edilmesi gereken püf noktalardan da söz etti. Ayrıca Türkiye'nin en sevilen karayolu ulaşım şirketi olan Pamukkale Turizm'in müşteri odaklı çalışmalarının, şirket içi çalışanlara verilen önemin ve diğer etkenlerin kendilerini bugüne getirdiğini vurguladı. Pamukkale Turizm'in kurumsal bir firma ve marka olurken hangi noktalara önem verdiklerini anlatan Güler, özellikle müşteri ile empati kurmanın ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Güler ‘Bir yerde işe başlarken o kurumu çok iyi tanıyın ve analiz edin. Emin olun o zaman yaptığınızın işin ne kadar keyifli olduğunu anlayacaksınız.’ dedi.

İş hayatındaki, deneyimlerin paylaşıldığı söyleşilerin temel amacı, dört yıl boyunca derslerde öğrenilen teorik bilgilerin, iş yaşamının pratiğinde nasıl kullanıldığına dair sektör temsilcilerinin tecrübelerinden öğrencilerin faydalanmasını sağlamak. Öğrenciler tarafından dikkatle takip edilen söyleşinin sonunda tüm katılımcılar merak etikleri soruları sektör temsilcisine yöneltti. Katılımcıların sorularını cevaplayan İletişim uzmanına genç iletişimciler çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER