PAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ'NDE '4. BİLİM EĞİTİM FUARI' YAPILDI

PAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ'NDE '4. BİLİM EĞİTİM FUARI' YAPILDI
banner92

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Bilim Eğitim Fuarı’ ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından‘4. Bilim Eğitim Fuarı’ geçekleştirildi. Fuara; PAÜ Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Seçil Erökten, Fen Bilgisi Eğitimi Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ayşe Savran Gencer, Öğretim Üyesi İsmail Uysal, Öğretim Üyesi Gül Hanım Boran, Öğretim Görevlisi Yüksel Çekbaş, Araştırma Öğretim Esra Uçak, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kasım İnce, Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gürkan Semiz, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Bilge Can ve Öğretim Üyesi İbrahim Tuncel ve çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından, fuara katılan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine PAÜ Fen Bilgisi Eğitimi Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan hücrenin yapısının anlatıldığı kısa bir gösteri yapıldı.


REKTÖR BAĞ, ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
PAÜ Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda 19-20 Nisan tarihleri arası süren 4. Bilim Eğitim Fuarı’nı PAÜ  Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ fuarın ikinci gününde ziyaret ederek, PAÜ Fen Bilgisi Eğitimi Bölümü öğrencilerinin hazırladığı proje ve çalışmaları inceleyip bilgi aldı. Denizli’deki ve çevre illerden gelen çeşitli ilköğretim okulları öğrencileri ve öğretmenlerinin ziyaret ettiği 4. Bilim Eğitim Fuarı’nda 46 adet projenin yanında çeşitli deneyler, koleksiyonlar ve modeller yer aldı. 229 Fen Bilgisi Eğitimi Bölümü öğrencisi tarafından günlük hayatta karşılaşılan problemleri bilimsel yöntemler kullanarak çözmek amaçlanarak hazırlanan toplamda 95 farklı proje ve deneyler sergilendi.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER