PAÜ FTRYO’nun etkinlikleri çevrimiçi platforma taşıdı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu (FTRYO), 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının sonunda pandemi sebebiyle yüz yüze gerçekleştiremediği Geleneksel Hotpack Devir Teslim Töreni ve Klinik Yaz Stajı Eğitimleri’ni, dijital platforma taşıdı.

PAÜ FTRYO’nun etkinlikleri çevrimiçi platforma taşıdı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nun (FTRYO), 3. ve 4. sınıf öğrencileri için geleneksel olarak düzenlediği Hotpack Devir Teslim Töreni, bu yıl çevrimiçi olarak düzenlendi. Öğrenciler katıldıkları törende duygu ve düşüncelerini paylaştı. Törende konuşan PAÜ FTRYO Müdürü Prof. Dr. Ali Kitiş, töreni çevrimi de olsa gerçekleştiriyor olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ilk kez karşı karşıya kalınan pandemi sürecini atlatmak ve eğitim öğretim faaliyetlerini devam ettirebilmek için yüksekokul öğretim üyeleri ile idari çalışan herkesin yoğun gayret gösterdiğini hatırlattı. Pandemi sürecinde hastaların tedavi edilmesinde, kendileri ile birlikte yoğun fedakârlık gösteren ve klinik uygulamalara destek veren öğrencilere teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Kitiş, Hot Pack’in hastalarla iletişimlerini kolaylaştıran bir araç olduğunu söyledi. Prof. Dr. Kitiş, Hot Pack’in fizyoterapistler için mesleğin özveri, onur ve gururunu temsil ettiğini ifade etti. Hot Pack’i teslim alacak olan 3. sınıf öğrencilerine seslenen Prof. Dr. Kitiş; “Önemli bir emaneti teslim alıyorsunuz. Bu emaneti bir yıl boyunca nasıl ki 4. sınıflar azim ve kararlılıkla, pandemi koşullarını tecrübe ederek, zorlu koşullarda taşıdılarsa sizlerin de bu sene aynı azim ve kararlılıkla taşıyacağınıza eminim” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Kitiş mezun olacak öğrencilere bundan sonraki hayatlarında sağlık ve başarı temennisinde bulundu. Tören, öğrencileri tarafından hazırlanan videoların gösterimi ve sonrasında Hot Pack devir teslimi ile sona erdi.

Staj eğitimleri de çevrimiçi yapıldı

PAÜ FTRYO’nun FTR 248 Klinik Yaz Stajı-I ve FTR 356 Klinik Yaz Stajı-II kapsamında PAÜ Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastaneleri’nde staj yapacak öğrencilere farklı konularda çevrimiçi eğitim verildi. PAÜ Hastaneleri’nde görevli hemşireler; Sabriye Akkılıç ve Veciye Akyol tarafından verilen “Pandemide Staj” isimli eğitimler kapsamında; kimlik doğrulama, el hijyeni, kişisel koruyucu ekipman giyimi ve sıralaması, düşme riski, hastane kuralları ve atık yönetimi konuları ele alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER