PAÜ Hastaneleri eski binasının yıkımında sona gelindi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, yıkımı devam eden eski hastane binasında incelemelerde bulundu. Yıkımın son aşamaya geldiğini belirten Rektör Bağ, “Burayı kısa zamanda yaşanılabilir çok güzel bir ortam haline dönüştüreceğiz” dedi.

PAÜ Hastaneleri eski binasının yıkımında sona gelindi

Depreme dayanıksız olduğu için yıkımı sürdürülen Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) Doktorlar Caddesi’nde yer alan eski hastane binasının yıkımında sona gelindi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindeki Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ve Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte yıkım çalışmalarını yerinde takip etti. Çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Bağ, şunları söyledi: “Göreve geldiğimizde bu binanın depreme dayanıklılığı yönünden testlerini yaptırdık ve akabinde depreme dayanıklı olmadığını gördük. Böylelikle bina hakkında yıkım kararı aldık. Binanın yıkım çalışmalarını bitirmelerini ve bitirmemeleri durumunda inşaatımızı terk etmeleri hususunda yüklenici firmaya defaatle uyarılarda bulunduk ve bu konuda kendileriyle yazışmalarımız oldu. En sonunda üniversite olarak bu işi kendimiz tamamlama kararı aldık. Son 6 gündür de burada yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Son aşamaya geldik.”

“BURAYI YAŞANILIR ÇOK GÜZEL BİR ORTAMA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Yıkım sürecinde yüklenici firmanın gerekli tedbirleri almamasından dolayı halka, çevreye ve üniversiteye rahatsızlık verdiğini ifade eden Rektör Bağ, şöyle konuştu: “Bu süreçte yüklenici firma gerekli tedbirleri almadığı için halkımıza ve çevreye rahatsızlık verdi. Çok şükür herhangi bir can kaybı olmadan, herhangi bir kaza vuku bulmadan inşallah kısa zamanda bu yıkım işlemini bitireceğiz. Bu süreçten huzursuz olan esnafımızdan ve halkımızdan helallik hem de firma adına özür dilemek istiyorum. Sonuçta iş bizim işimiz, Üniversite olarak da biz bunu bir can kaybı olmadan, bir kazaya sebebiyet vermeden süreci son noktaya getirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu yıkım işlemi tamamlandığında halkımız ve esnafımız bir rahata kavuşacak. Hem halkımızı hem de bizi huzursuz eden bir durumdu. Burayı yaşanılabilir, çok güzel bir ortam haline dönüştüreceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221