PAÜ Hastaneleri OSB Polikliniği’nde aşılama başladı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ Hastaneleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Polikliniği’nde başlatılan yerinde aşılama uygulama çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundu. OSB Polikliniği’nde günde yaklaşık bin 250 kişiye aşı uygulanacak.

PAÜ Hastaneleri OSB Polikliniği’nde aşılama başladı

Kısa bir süre önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan “Üretimin devamlılığı ve güvenliği için organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerimizle yerinde aşı uygulamasına başlıyoruz. Çarklar dönmeye devam edecek. Bu güce güvenin” açıklaması yaptı. Bakan Koca’nın açıklamasının ardından Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Polikliniği’nde başlatılan hazırlıklar tamamlandı. PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, OSB Polikliniği’ne giderek çalışmaları yerinde inceledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel da Rektör Kutluhan’a eşlik etti.

“Bin 250 kişi aşı olabilecek”

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Rektör Kutluhan, şunları kaydetti: “Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nin Pandemi döneminin başından bu yana başta ilimiz olmak üzere bölgemize ve tüm Türkiye’ye verdiği sağlık hizmeti yadsınamaz niteliktedir. Pandeminin zorlu sürecinin yanında, Üniversite Hastanemizin tüm alanlarda sunduğu sağlık hizmetleri de başarılı bir şekilde sürmesi, bizleri ayrıca mutlu ediyor. Bu başarı tüm sağlık çalışanlarımızın ortak gücü ile gösterdikleri seferberliklerinin bir başarısıdır. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın kısa bir süre önce gerçekleştirdiği yerinde aşı uygulaması çalışmaları kapsamında bizler de Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak hızlıca hazırlıklarımızı tamamladık. Halkımızın aşı kampanyasına gösterdiği teveccüh bizleri son derece mutlu etti. Sağlık Bakanlığımızın aşıları temin etmesi aşılama kampanyasına büyük katkı sağlamıştır. Biz de Pamukkale Üniversitesi olarak tüm imkânlarımızla Sağlık Bakanlığı’nın yanında yer alıyoruz. Bu kampanyaya Üniversite Hastanemizin yanında Organize Sanayi Bölgesi Polikliniğimizle de destek olacağız. OSB’de önemli sayıda çalışan işçilerimiz var. Onların, en kısa sürede aşılanması için bu planlamayı gerçekleştirdik. Üniversite Hastanemizin Organize Sanayi Bölgesi Polikliniği’nde başlayan yerinde aşı uygulaması kapsamında günde yaklaşık bin 250 kişi aşı olabilecektir. Bu uygulama için Üniversite Hastanemiz Başhekimliği tarafından gerçekleştirilen hazırlık çalışmalarında emeği geçen başta PAÜ Hastaneleri Başhekimimiz Prof. Dr. Selçuk Yüksel olmak üzere tüm hocalarımıza ve sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıkla aşılama çalışmalarını tamamlamayı ve herkese sıhhat temenni ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER