PAÜ HASTANESİ KBB ANABİLİM DALI AKREDİTE OLDU

PAÜ HASTANESİ KBB ANABİLİM DALI AKREDİTE OLDU

1994 yılında  Doktorlar Caddesi’ndeki eski binada faaliyete geçen Pamukkale Üniversitesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalı; Türkiye’de akredite olan 19’uncu eğitim kliniği olma özelliğini taşımaya hak kazandı.

Pamukkale Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlilik Kurulu tarafından akredite edildi. Uzun bir hazırlık sürecinden sonra tamamlanan dosya kabul edilip ve akreditasyon jürisi tarafından ziyaret edilmişti. Bu ziyaret sonrası Kulak Burun Boğaz Kliniği’nin altyapısının, eğiticilerin yeterliliklerinin, hasta sayı ve çeşitliliğinin tam olduğu ve iyi bir eğitim kliniğinin bütün unsurlarına sahip olduğu tescillendi.

MEZUN OLAN BÜTÜN ASİSTANLARIN YETERLİLİK BELGELERİ BULUNMAKTA
Pamukkale Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı; 1994 yılında  Doktorlar Caddesi’ndeki eski binada faaliyete geçti ve 2002 yılında Kınıklı Kampüsü’ndeki hastaneye taşındı. 2011 yılında ana binanın hizmete girmesi ile bugünkü olanaklarına kavuştu. Personel yapısı ve eğitim kalitesi Tıp Fakültesi’ne paralel olarak gelişme gösterdi. Çalışan bütün öğretim üyelerinin ve son yıllarda mezun olan bütün asistanları, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlilik Belgeleri bulunmakta.

“TEKNOLOJİNİN BÜTÜN OLANAKLARI KULLANILIYOR”
Konuyla ilgili açıklama yapan Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç; “Bölümümüzde teknolojinin bütün olanakları kullanılarak, her tür hastalık için dünyada mevcut olan bütün tedavi çeşitleri uygulanabilmektedir. Yılda yaklaşık 40 bin hasta muayene, 2 bin hasta ameliyat yapılmaktadır. Şu an Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç,  Prof. Dr. Bülent Topuz,  Prof. Dr. Cüneyt Orhan Kara,  Yrd. Doç. Dr. Funda Tümkaya, Yrd. Doç. Dr. Erdem Mengi görev yapmaktadır. Anabilim Dalı'nda halen 5 asistan hekim, 11 hemşire, 4 odyometrist, 4 sekreter çalışmaktadır. Klinikten bugüne kadar 15 KBB uzmanı yetişmiştir” dedi.  Prof. Dr. Ardıç tüm uzman kadrosuyla hastalara en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini belirterek; çalışmalar için tüm ekibe teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER